Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su: “Alex Jones’u Engellemedik Çünkü…”

Twitter CEO'su, Apple, YouTube, Facebook ve Spotify tarafından yasaklanan Alex Jones'un hesabını kaldırmayacağını duyurdu. Detaylar aşağıda;
Twitter CEO’su: “Alex Jones’u Engellemedik Çünkü…”

Diğer sosyal medya kanallarının aksine komplo teorisyeni Alex Jones’u engellemeyen Twitter CEO’su Jack Dorsey, bunun nedenini açıkladı. Ünlü internet yayıncısına yasak getirmediği için pek çok kişi tarafından eleştirilen Dorsey, gerekçesinin Alex Jones’u kurallarını ihlal etmemesi olduğunu belirtti.

Ancak aynı paylaşımında Jones’un Twitter kurallarını ihlal etmesi durumunda, gerekeni yapacaklarını belirtmeyi de ihmal etmedi ve yapay şekilde viral olmayan sağlıklı bir sohbet ortamını destekleme ye devam edeceklerini aktardı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin Alex Jones’un hesabını kaldırma konusunda diğer teknoloji şirketlerini takip etmeyeceği yönündeki açıklaması da dikkat çekti.

Sosyal medyanın istenmeyen adamı ilan edilen Alex Jones’la ilgili bir tweet dizisiyle düşüncesini açıklayan Dorsey; “gerçek şu ki geçmişte verdiğimiz kararları açıklamakta korkunç davrandık” ifadesini kullandı. Bu hatayı düzelttiklerini vurgulayan Dorsey; “Jones’a her hesaba uyguladığımız standartları uygulayacağız ve kısa vadede bize iyi hissettirecek tek seferlik hareketler yapmayacağız” dedi.

İlaveten, dış baskıya boyun eğerek Jones’un hesabını kaldırmanın “platform kişisel görüşümüzle her yöne dönebilecek şekilde inşa edildi” mesajı verebileceğini aktardı.

Jack Dorsey Alex Jones’u Neden Engellemediğini Açıkladı!Sonuçta Dorsey; YouTube, Spotify, Apple ve Facebook’u takip etmeyerek Alex Jones’un hesabını kaldırmayacağı yönündeki açıklamalarıyla epey dikkat çekti. Bazıları bu kararından dolayı Jack Dorsey’i topa tutarken, bazıları da onu kararından ve gayet yerinde olan gerekçelerinden dolayı kutladı. Peki, Alex Jones’un internetin istenmeyen adamı ilan edilmesinin nedeni neydi?

Bunlardan bir tanesi, Jones’un 11 Eylül saldırılarını Washington yönetiminin düzenlediğiyle ilgili komplo teorileriydi.

Alex Jones İstenmeyen Adam İlan Edildi Ayrıca 2012 yılında Sandy Hook İlkokulu’nda yaşanan ve 26 kişinin hayatını kaybettiği saldırının arkasında da ABD’nin olduğunu iddia ediyordu. Nihayetinde; ünlü komplo teorisyeninin Alex Jones ve Infowars isimli kanallarına arka arkaya yasak getirildi. Hatta yasak getirenler arasına geçtiğimiz gün Apple, Facebook, Spotify’ın ardından YouTube da katıldı.

YouTube daha önce de 2.4 milyon takipçisi olan Jones’un kanalından bazı videoları kaldırmıştı. Facebook, Alex Jones’a ait 4 sayfayı sitenin nefret söylemi ve zorbalıkla ilgili politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatmış, diğer teknoloji şirketleri de benzer açıklamalarda bulunmuştu. Kısacası, Alex Jones’a karşı başlatılan hareket çığ gibi büyüse de Jack Dorsey akıma uymayarak Alex Jones’un hesabını kaldırmayacağını duyurması olay oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum