Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Twitter Canlı Yayınların Haber Akışında Üst Sıralarda Yer Alacağını Duyurdu

Popüler mikroblog sitesi Twitter, canlı yayınların haber akışının üst sıralarda gösterileceğini açıkladı.

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi olan Twitter, kullanıcıların platformu daha çok kullanması için yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kullanım oranını artırma amaçlı sesli canlı yayın özelliğini getirdiğini duyuran sosyal medya devi, yine etkileşimi artıracak bir güncellemenin hazırlığını yapıyor.

Twitter’ın son dönemde yaptığı güncellemelere göz attığımızda canlı yayın ve kullanıcıların platformu daha keyifli bir şekilde kullanmasının amaçlandığını görüyoruz. Twitter’ın yeni güncellemesinin canlı yayın yapan kullanıcıları memnun edecek bir bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Canı Yayınlar Haber Akışının Üstüne Taşınıyor

Canı Yayınlar Haber Akışının Üstüne Taşınıyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Twitter, sayfa arayüzünde ve uygulama tasarımlarında kullanıcılarına kolaylık sağlayacak yenilikler getirmişti. Yeni güncelleme ise canlı yayınları sıklıkla takip eden kullanıcıları memnun edecek diyebiliriz.

Twitter, kullanıcıların yaptığı canlı yayınları haber akışının başına taşıyacak bir özellik geliştirdi. Twitter’ın resmi hesabından yapılan duyuruda “Canlı yayınları çok daha kolay bulabilmeniz ve izleyebilmeniz için bazı yenilikler yapıyoruz. Artık takip ettiğiniz bir hesap canlı yayına geçtiğinde, akışınızın en başında yer alacak. Önemli haberlerinizi, spor programlarınızı ve beğendiğiniz kişilerin canlı yayınlarını kaçırmayın.” diyerek yeni özelliğin müjdesini vermiş oldu.

Canlı Yayın Odaklı Yenilikler Devam Edebilir

Hem sesli canlı yayın özelliği hem canlı yayınların haber akışının üst sırasında çıkacak olması, sosyal medya devinin bu alana büyük önem verdiğini gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından gerçekleştirilen ve dünya genelinde milyonlarca kişiye ulaşan canlı yayın bilindiği üzere Twitter üzerinden de yayınlanmıştı.

Son gelişmeler gösteriyor ki Twitter’da canlı yayın kaynaklı yeniliklerin sonu gelmeyecek. Canlı yayınların haber kaynaklarının üst sırasında yer alacak olması şüphesiz yayıncıların etkileşim sayısını belirgin derecede artıracaktır. Önümüzdeki dönemde ne gibi yenilikler olacak bekleyip göreceğiz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle