Yatırım yapmaya başla!

Twitter Bitcoin Saldırısında Herhangi Bir Kullanıcı Şifresine Ulaşılmadığını Açıkladı

Twitter’dan geçtiğimiz gün tanınmış hesaplara yönelik yapılan saldırıyla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.
Twitter Bitcoin Saldırısında Herhangi Bir Kullanıcı Şifresine Ulaşılmadığını Açıkladı

Sosyal medya uygulamaları insanların hayatında büyük yer tutan platformlar haline geldi. Mikro blog sitesi Twitter ise bu platformlar arasında fazlasıyla öne çıkıyor. Tanınmış pek çok insan ve şirket hesabına Twitter’da rastlamak mümkün olmakta. Geçtiğimiz gün tanınmış hesapların güvenliğini riske atan büyük bir olay yaşandı. Jeff Bezos, Elon Musk, Bill Gates, Kanye West, Barack Obama, Apple ve Uber gibi pek çok hesap hackerların saldırısına uğradı.

Yapılan saldırı ile bu hesaplardan kullanıcıları dolandırmaya yönelik paylaşımlar yapıldı. Saldırganlar bu hesaplardan ‘1000 dolarlık bitcoin ödemesi için 2000 dolar ödeme yapacağım’ şeklinde paylaşımlarda bulundu. Yapılan paylaşımlar ile kısa süre içerisinde binlerce dolar değerinde bitcoin toplandı ve saldırganların hesabına aktarıldı.

Aynı gece içerisinde tanınmış çok sayıda hesaptan bu paylaşımların yapılması nasıl bir açık olduğu konusunda merak uyandırdı. Twitter geçtiğimiz gün bu hesapların nasıl hacklendiğine dair bir açıklamada bulunmuştu. Sosyal medya devinden konuyla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

Twitter’dan Yeni Açıklama

Twitter’dan Yeni Açıklama

Tanınmış hesaplardan yapılan paylaşımlar Twitter tarafından kaldırılmış ve sonrasında bu paylaşımlar yeniden yapılmıştı. Twitter son çare olarak onaylanmış hesaplardan herhangi bir paylaşım yapılmasını durdurma kararı almıştı. Mikro blog sitesinden geçtiğimiz gün yapılan açıklamada sosyal mühendislik adı altında bir saldırı düzenlendiği bildirildi. Buna göre platformun dahili sunucularına erişimi olan hesaplara erişim sağlandığı tahmin ediliyor.

Sosyal medya devinden yeni bir açıklama daha yapıldı ve ele geçirilen hesapların şifrelerine ulaşıldığına dair bir bilgiye rastlamadıkları belirtildi. Şirket yaptığı araştırma sonrası, “Saldırganların şifrelere eriştiğine dair hiçbir kanıtımız yok. Şu anda şifrelerinizi sıfırlamanın gerekli olduğunu düşünmüyoruz” açıklamasında bulundu.

Twitter yetkilileri saldırıyla ilgili araştırmalarını sürdüreceklerini ve hackerların özel verilere erişim olup olup olmadığını tespit etmek istediklerini belirtti. Şu an için söz konusu hesapların sahiplerinin erişiminde olduğu ifade edildi. Büyük ses getiren bu saldırı sonrası önümüzdeki günlerde Twitter’dan yeni bilgilendirmeler yapılması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum