Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Bir Konunun Neden Popüler Olduğuna Dair Bilgi Verecek

Mikro blog sitesi gündemdeki konular hakkında aydınlatıcı ek bilgi vereceğini açıkladı.
Twitter Bir Konunun Neden Popüler Olduğuna Dair Bilgi Verecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, kullanıcılarına sunduğu hizmeti iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde paylaşımlara yönelik yeni alıntılama özelliğini yayınlamıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar yaptıkları paylaşımı kaç kişinin altıntıladığını ve hangi başlıklara yer verildiğini görebilecek. Bilindiği üzere Twitter’da kullanıcıların gündemde olan konuları takip etmesini sağlayan özel bir bölüm bulunuyor.

Bir konu hakkında çok fazla tweet atıldığında Twitter algoritması otomatik olarak gündeme taşıyor. Ancak pek çok kişi gündemdeki başlıkların hangi sebeple o bölüme yerleştirildiğini anlayamıyor. Mikro blog sitesi bu bilinmezliği ortadan kaldıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar artık gündemdeki konu başlıklarına dair daha ayrıntılı bilgi edinme imkanına sahip olacak. Şirket bir konuyla ilgili açıklayıcı bir paylaşıma yer verecek

Twitter’dan Gündeme Yönelik Yeni Özellik

Twitter’dan Gündeme Yönelik Yeni Özellik

Twitter’da kullanıcıların gündemdeki bir konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için bilgilendirme yapılacak. Kullanıcılar gündemdeki konulara tıkladığında konuyla ilgili içeriklere ulaşmak yerine spam sayfalarla karşılaşabiliyor. Bu durum kullanıcıların konuyla ilgili bilgi sahibi olmasını engelleyebiliyor. Artık gündemdeki bir konu hakkında aydınlatıcı açıklamalar yer alacak. Kullanıcılar böylelikle bir konunun neden gündem olduğuna dair fikir sahibi olacak.

Twitter’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bir şeyin neden trend olduğunu öğrenmek için Tweetler arasında gezinmek zorunda kalmayacaksınız. Bugünden itibaren, Android ve iOS’taki bazı trendler, hemen bilgilendirici nitelikte bir Tweet gösterecek.” ifadelerine yer verildi.

Şirketin önümüzdeki günlerde geliştirme aşamasında olan bu özelliği kullanıcılara sunması bekleniyor. Özelliğin ilk etapta iOS ve Android tarafında kullanılabilir olması planlanıyor. Daha sonrasında ise masaüstü platformunda bu özellikten yararlanmak mümkün olacak.

Sosyal medya platformu gündemle ilgili aydınlatıcı bilgiler vereceği aracını, Avustralya, ABD, Arjantin, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İrlanda, İspanya, Japonya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Mısır, Suudi Arabistan, Yeni Zelanda gibi ülkelerde kullanıma sunacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum