Yatırım yapmaya başla!

Twitter Beğenmeme Butonu ve Sesli Sohbet Grupları Üzerinde Çalışıyor

Twitter kullanıcıların beğenisine yönelik iki yeni özellik üzerinde daha çalışıyor.
Twitter Beğenmeme Butonu ve Sesli Sohbet Grupları Üzerinde Çalışıyor

Milyonlarca insanın kullandığı başlıca sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. 2006 yılında kurulan şirket ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi. Sosyal medya devi son olarak geçtiğimiz gün kullanıcıların hikaye paylaşmasını sağlayacak Fleets özelliğini duyurmuştu. Instagram, WhatsApp, Snapchat ve Facebook’tan sonra Twitter da kullanıcılara hikayeler deneyimi sunmaya başlıyor.

Diğer yandan mikro blog sitesinin uzun zamandır üzerinde çalıştığı bazı özelliklerde de sona yaklaşıldı. Daha önceleri tweeetleri beğenmeme özelliği üzerinde çalışıldığı duyurulmuştu. Twitter ayrıca kullanıcıların birbirleri ile etkileşimini artıracak gruplarda sesli arama özelliğini geliştiriyor. Önümüzdeki günlerde iki yeni özelliğin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

İki Yeni Özellik Yolda

İki Yeni Özellik Yolda

Twitter geliştirdiği yeni özellikler ile beraber son yıllarda büyük bir değişim geçirdi. Geçtiğimiz dönemde yapılan değişiklikler arasında en çok ses getiren ise paylaşımlardaki maksimum karakter sayısını artırmak olmuştu. Bir süredir mikro blog sitesi beğenmeme butonu üzerinde çalışıyor.

Twitter kullanıcılar arasında tansiyonun yükseldiği tartışmalara sahne oluyor. Sosyal mecra kullanıcıların tepkilerini reaksiyon ile ifade edebilmelerini sağlayan beğenmeme butonunu yakın zamanda sunacak.

Şirket ayrıca yanlış bilginin yayılmasını önlemek adına bu buton üzerinde çalıştığını belirtiyor. Gelecek olan bir diğer yenilik ise sesli sohbet odaları olacak. Audio Spaces adlı özellik ile kullanıcılar oluşturdukları gruplar içerisinde birbirleri ile sesli sohbet edebilecek. Twitter ekibi bu özelliği sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediyor. Bu özelliğin ilk etapta, gazeteciler, aktivistler gibi ötekileştirilen grupların hizmetine sunulması planlanıyor.

Yıl sonu itibarıyla tüm herkesin beğenisine sunulması bekleniyor. Ayrıca canlı sohbet odalarında yeni sunulan Fleets özelliği kullanılabilecek. Twitter ekbii ayrıca sesli tweet özelliği üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Şirket daha önce 280 karakterin kullanıcıların kendisini ifade etmeleri için yeterli olmadığını ve bunun için sesli tweet özelliği üzerinde yoğunlaştıklarını açıklamıştı.

Sosyal medya devi ayrıca işitme problemi yaşayan kullanıcıları da düşünüyor. Sesli tweetler ile beraber tüm medya içeriklerinde altyazılar gösterilecek. Ayrıca DM üzerinden sesli ileti gönderimi yapılabilecek. Brezilya’da test edilen bu özelliğin de yıl sonuna doğru kullanıma sunulması planlanıyor.

Doğrulama Özellikleri Platformu Olumlu Etkiledi

Doğrulama Özellikleri Platformu Olumlu Etkiledi

Twitter geçtiğimiz günlerde birtakım doğrulama özelliklerini kötüye kullanımı engellemek adına devreye almıştı. Bu uygulamaların sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kıdemli Ürün Yöneticisi Christine Su, ” Kimseye daha zarar gelmeden, zararın gerçekleşmesini engellemek istiyoruz” diye konuştu.

İnsanların büyük bölümünün iç güdüsel olarak hareket ettiğini belirten Su, bir kesimin ise bilinçli bir şekilde insanları hedef aldığını ve taciz faaliyetlerinde bulunduğunu söyledi. Su, yapay zeka algoritmaları sayesinde taciz içeriklerinin yüzde 50’sinin şikayet bile edilmeden tespit edildiğini ve kaldırıldığını söyledi.

Twitter geçtiğimiz günlerde içerikleri paylaşmadan önce okumalarını tavisye eden bir özellik geliştirmişti. Bu araç ile makalelere tıklayan kişi sayısında yüzde 40 artış yaşandı. Sosyal medya devi önümüzdeki süreçte daha fazla geri bildirim özelliği geliştirmeyi planlıyor.

Twitter CEO’sundan Biden İtirafı

Twitter CEO’sundan Biden İtirafı

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ABD Başkanlık Seçimleri gerçekleşti. Donald Trump ve Joe Biden’ın kozlarını paylaştığı seçimlerde Biden galip geldi. Seçim süreci boyunca Twitter almış olduğu önlemler ile en çok konuşulan sosyal medya şirketi oldu. Yanlış bilginin yayılmasını önlemek adına Başkan Trump başta olmak üzere pek çok kişinin paylaşımlarına uyarı etiketleri eklendi ya da kaldırıldı.

Yaptırım uygulanan kişiler arasında Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden da yer alıyor. Mikro blog sitesi Hunter Biden’la ilgili bazı iddiaları içeren haberleri kaldırmış ve kimi çevrelerce tepki çekmişti. Twitter CEO’su Jack Dorsey New York post gazetesinde konuyla ilgili haberleri yasaklamanın doğru olmadığını itiraf etti.

Konuyla ilgili senatörlerin sorularını yanıtlayan Dorsey, “Hunter Biden’la ilgili söz konusu habere konu olan materyalin hacklenmiş materyal olması sebebiyle 2018 yılındaki bir düzenlememize uygun olarak ilgili paylaşımların yayılması ilk etapta engellenmiştir. Daha sonraki incelememizde konuyla ilgili attığımız adımın yanlış olduğunu kabul ettik ve 24 saat içinde düzelttik.” açıklamasında bulundu.

Cumhuriyetçi Teksas Senatörü Ted Cruz, Dorsey,’e neden Twitter’ın Cumhuriyetçi ve muhafazakar hesapları sustururken Demokrat hesaplara dokunmadığını sordu. Dorsey bu soruya öyle bir niyetlerinin olmadığını belirtti. Twitter CEO’su, demokrasi ve seçimlerin bütünlük içerisinde gerçekleşmesi için çaba gösterdiklerini ve hassas davranmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum