Yatırım yapmaya başla!

Twitter Radikal Bir Karar Alarak Beğen Butonunu Kaldırmaya Hazırlanıyor

Popüler mikroblog sitesi Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yakın gelecekte beğen butonunu kaldırmayı planladıklarını açıkladı.
Twitter Radikal Bir Karar Alarak Beğen Butonunu Kaldırmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcı deneyimini artırmak için sürekli değişiklikler yapmaya devam ediyor. Platform oldukça seçkin bir kullanıcı kitlesine sahip olduğundan, rakibi olan sosyal medya uygulamalarından farklı bir yerde görünüyor. Twitter’ın kullanıcı etkileşiminin diğer uygulamalara nazaran çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Şirket son olarak geçtiğimiz günlerde emoji kullanımına dair yeni güncellemeler yayınlayacağını duyurmuştu. Bu sefer kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliğin Twitter’dan kaldırılacağı haberi gündemde yankı uyandırdı. Twitter’dan son olarak gelen açıklama son derece ilginç. Şirket beğen butonunu kaldırmaya hazırlanıyor.

Twitter’da Bir Dönem Kapanıyor

Twitter’da Bir Dönem Kapanıyor

Sosyal medya devi Twitter’da 2015 yılından beri beğen butonu paylaşımların altında karşımıza çıkıyor. Pek çok sosyal mecrada olduğu gibi Twitter’da da beğen butonu kullanıcıların sıklıkla kullandığı özelliklerden birisi olmakta. Ancak şirketin en yetkili ismi Jack Dorsey’den beğen butonu ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, yaptığı açıklama ile beğen butonunu kaldırmayı planladıklarını açıkladı. Kalp şeklinde yer alan butonu beğenmediğini ifade eden Dorsey, bu butonun yerine ise yer imleri özelliğini getireceğini açıkladı.

Beğen Butonu Yerine Yer İmleri Geliyor

Beğen Butonu Yerine Yer İmleri Geliyor

Twitter beğen butonunu kaldırıyor ama o bölümü boş bırakmıyor. Dorsey açıklamasında beğen butonu yerine yer imleri seçeneğinin sunulacağına yer verdi. Bilindiği üzere beğen butonunu kullanan kullanıcılardan bazıları, beğendikleri paylaşımları kaydetmek için bazıları da görüş belirtmek amaçlı kullanıyor.

Gelecek olan yer imleri özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri paylaşımları kaydedebilecekler. Bu sayede daha sonradan ulaşılmak istenen tweet’ler tek tuş ile erişilebilir hale gelecek. Yeni özelliğin ne zaman aktif olacağı bilinmiyor. Ancak Twitter’ın yakın zamanda yer imleri özelliğini aktif hale getirmesi bekleniyor.

Twitter iletişim ekibinden ise konuyla ilgili şöyle bir açıklama geldi. “Bir süredir söylediğimiz gibi, ‘Beğen’ düğmesi dahil sağlıklı bir diyaloğu teşvik etmeyi sağlamak için hizmetimizle ilgili olan her şeyi gözden geçiriyoruz. Daha çalışmanın ilk aşamasındayız ve şu anda paylaşma planımız yok.” Açıklamadan anlaşıldığı üzere Twitter’ın hayata geçireceği yeni kararlar için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum