Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Asılsız Bilgi ile Mücadele Kapsamında Yeni Bir Uygulama Başlattı

Twitter kullanıcıları yanlış bilgiden korumak için Birdwatch adında bir uygulama başlattı.
Twitter Asılsız Bilgi ile Mücadele Kapsamında Yeni Bir Uygulama Başlattı

Sosyal medya bilgi paylaşımının en yoğun olduğu mecraların başında geliyor. Pek çok popüler sosyal ağ milyonlarca insanı bir araya topluyor ve etkileşim oluşturmasına zemin hazırlıyor. Bu mecralar arasında Twitter’ın öne çıktığı biliniyor. Mikro blog sitesi dünya gündeminin tutulduğu başlıca mecralar arasında yer alıyor. Sosyal medya platformu uzu zamandır yanlış bilginin yayılmasını engellemek için sıkı bir mücadele yürütüyor.

Şirket bu kapsamda Donald Trump’ın paylaşımlarına bile uyarı etiketleri eklemekten çekinmedi. Son olarak yanıltıcı bilgilerin engellenmesi adına yeni bir uygulamanın duyurusu yapıldı. Birdwatch adındaki pilot uygulama ile kullanıcılar yanlış olduğuna inandıkları bilgileri tanımlayabilecek ve bilgilendirici notlar yazabilecek. Mikro blog sitesi kullanıcılardan gelen geri bildirimler ışığında yanıltıcı bilgileri kısa sürede engellemeyi amaçlıyor.

Twitter, Birdwatch Uygulamasını Duyurdu

Twitter, Birdwatch Uygulamasını Duyurdu

Twitter’ın pilot uygulama olarak hayata geçirdiği Birdwatch bölümünde kullanıcıların yanlış içeriklere dair paylaştıkları notlara yer verilecek. Ek olarak bu site içerisindeki pilot katılımcıların, diğer katılımcılar tarafından eklenen notların yararlılığını değerlendirme imkanına sahip olacak. Twitter bu notları şu an için bilinçli olarak kendi platformundan ayrı tuttğunu belirtiyor.

Birdwatch’ı oluştururken insanların yararlı ve uygun bulduğu yeni bağlanlar üreteceğini belirten şirket, bu notların insanların tweetleri görme şeklini etkilemeyeceğinin altını çizdi. Birdwatch uygulaması halka açık olarak inşa edilecek ve Twitter topluluğu tarafından şekillendirilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Birdwatch’a katkıda bulunan tüm veriler halka açık olacak ve TSV dosyalarında indirilebilir olacak. Birdwatch’a güç veren itibar ve fikir birliği sistemleri gibi algoritmalar geliştirirken, bu kodu Birdwatch Kılavuzunda herkese açık olarak yayınlamayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Birdwatch için ilk sıralama sistemi uygulama içerisinde mevcut olarak. Bu sayede uzmanların, araştırmacıların ve halkın Birdwatch’ı analiz etmesine veya denetlemesine, etkili bir topluluk odaklı çözümü daha hızlı geliştirmemize yardımcı olabilecek fırsatları veya kusurların belirlenmesi amaçlanıyor. Sosyal medya devi ABD’de Birdwatch uygulamasını test edecek kullanıcılar aradığını belirtiyor. ABD’deki herkes bu notları birdwatch.twitter.com üzerinden görebilecek.

iOS Geliştiricileri için Metin Düzenleme Aracı

iOS Geliştiricileri için Metin Düzenleme Aracı

Twitter son dönemde yapmış olduğu düzenlemelere bir yenisini daha ekliyor. Kısa zaman önce hikaye paylaşımı yapılan Fleets özelliğini sunan mikro blog devi, Twitter Metin Düzenleyici olarak adlandırılan bir API’nin duyurusunu gerçekleştirdi. iOS geliştiricileri için sunulan bu araç, karmaşık hale gelen düzenlemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Açık kaynak kodlu olacak bu araç ile metin içeriği filtreleme, sözdizimi vurgulama gibi geliştiricilerin kafasını karıştıracak metin düzenleme sorunlarına çözüm olmak için sunuluyor. Ayrıca iOS için başka uygulamalar geliştirenler için de güçlü metin düzenlemesi yapılabilecek ve kendi uygulamalarında bu aracı kullanabilecek.

Sosyal medya devi yeni API ile ilgili açıklamasında, “Metin düzenleme, iOS uygulamalarında kolay görünen ancak beklenmedik şekilde karmaşık olabilen yaygın görevlerden biridir. Twitter Metin Düzenleyici, sözdizimi vurgulama ve metin içeriği filtreleme gibi geliştiricilerin doğru anlamaları zor olabilecek yaygın metin düzenleme sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır.” ifadelerini kullanıyor.

Şirketin sunduğu yeni araç GitHub üzerinden geliştiricilere sunuldu. Bu adresten ilgili araçla ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum