Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medyada Aşı Karşıtı Mücadeleye Twitter da Katılıyor

Son günlerde sosyal medyada aşı karşıtı propagandalara karşı Twitter harekete geçiyor. Mikro blog sitesi özel bir arama aracı geliştiriyor.
Sosyal Medyada Aşı Karşıtı Mücadeleye Twitter da Katılıyor

Bilindiği üzere son günlerde dünyanın en büyük sosyal medya platformlarında aşı karşıtı paylaşımlarda büyük artış yaşandı. Facebook, Instagram, YouTube olmak üzere aşı karşıtı hesaplar yalan yanlış bilgiler içeren paylaşımları yapmaya tüm hızıyla devam ediyor. Sosyal medya devleri, bu tarz içeriklerin önüne geçmek için sürekli yeni önlemler aldığını açıklıyor. Ancak pek başarılı oldukları söylenemez.

Etkileşimin son derece yüksek olduğu Twitter’ın da başı bu tarz paylaşımlar ile son günlerde dertte. Şirket aşı karşıtı içerikleri yaydığı tespit edilen hesaplara karşı harekete geçiyor.

Sosyal medya devi kullanıcıların bu tarz içerikleri arama ihtimalinden yola çıkarak yeni bir araç geliştirdi. Söz konusu içerikleri arayan kullanıcıların karşısına bilgilendirme mesajı çıkacak.

Twitter Arama Aracı Geliştirdi

Twitter Arama Aracı Geliştirdi

Twitter kullanıcıları aşı karşıtı içeriklere ulaşmak için doğrudan arama çubuğunu kullanabiliyor. Bu çizgide atılan tweetleri engellemekte zorlanan sosyal medya platformu, kullanıcıların bu içeriklere ulaşmasını engellemeyi planlıyor. Geliştirilen araç ile aşı karşıtlığı araması yapan kullanıcıların karşısına, ABD’nin sağlık kurumu HHS tarafından hazırlanmış bilgilendirme mesajı çıkacak.

Kullanıcıların karşısına doğru bilgiler içeren bir mesaj çıkacak ve vaccines.org adresine yönlendirilmeleri sağlanacak. Bu yolla kişilerin yanlış yönlendirilmesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde Instagram, aşı karşıtı propaganda ile daha etkin mücadele etmek için hashtag’leri kontrol etmeye başlamıştı.

Twitter’ın Güven ve Emniyet bölümü yetkilisi Del Harvey, geliştirilen araç ile ilgili yaptığı açıklamada “Twitter ekibi olarak hastalıkları önlemede aşıların önemini anlıyoruz ve Twitter’ın halk sağlığıyla ilgili önemli bilgileri yaymakta oynadığı rolün farkındayız. İnsanların kendi sağlıklarını ilgilendiren konularda güvenilir bilgiye erişmelerine yardım etmenin önemli olduğunu düşünüyoruz,’’ diye konuştu.

Araç Bazı Ülkelerde Kullanıma Sunuldu

Araç Bazı Ülkelerde Kullanıma Sunuldu

Twitter’ın aşı karşıtlığı ile mücadele edecek yeni aracı ABD, Kanada, İngiltere, Brezilya ve Güney Kore’de kullanılmaya başlandı. Android, iOS ve masaüstünde çalışacak yeni araç, daha sonra diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelecek. Bununla beraber Twitter’da intihar aramalarında da hızla artış olduğu biliniyor.

Geliştirilen arama intihar araması yapan kullanıcılara da hizmet verecek. Bununla beraber başka sağlık alanında yapılan aramaların da bu araca eklenmesi planlar dahilinde. Sosyal medya insanların hayatının bir parçası haline geldi.

Dolayısıyla yapılan asılsız bilgilendirmelerin çok ağır sonuçları olabiliyor. Uzmanlar aşı karşıtlığının yaygınlaşması halinde pek çok salgın hastalığın yeniden ortaya çıkma ihtimaline karşı uyarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum