Yatırım yapmaya başla!

Twitter Android Uygulaması için Yeni Arayüz Testleri Yapıyor

Sosyal medya platformu Twiter, Android kullanıcıları için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…
Twitter Android Uygulaması için Yeni Arayüz Testleri Yapıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da milyonlarca kişi anlık olarak birbirleri ile iletişimde bulunuyor. Özellikle haber ve ileti paylaşımı alanında sıklıkla kullanılan sosyal medya platformu, kendi bünyesinde de değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Özellikle Twiter’dan haber takibi yapanlar için haber içerikli paylaşımları öne çıkaracak olan Twitter, Android uygulamasını da yeniden gözden geçirmeye başlamış durumda. Şirket Android uygulamasının yeni arayüzü için test çalışmalarını beta sürümünde gerçekleştiriyor.

Kontrol Butonlarının Yeri Değişiyor

Twitter’ın Android uygulaması geçtiğimiz yıldan beri materyal tasarıma sahip olmaktaydı. Ancak yeniden işe koyulan Twitter bu sefer kontrol butonlarını telefonun alt kısmına koymayı planlıyor. Telefon üreticilerinin yeni modellerinde daha uzun cihazlar piyasaya sürmesi Twitter’ı da etkilemiş görünüyor.

Uzun telefonlarda butonların yukarıda yer alması kullanım alanında büyük zorluk yaratıyor. Bu anlamda kullanıcılarının işini kolaylaştırmak isteyen şirket butonları alta alarak iOS ile benzer bir konsepte bürünmüş oluyor.

Yeni Arayüzün Mayıs Ayında Gelmesi Bekleniyor

Butonlarını aşağı kısma alarak iOS ile benzer bir arayüze kavuşacak olan Twitter, bu butonların yerleşimiyle ilgili de ipuçları veriyor Test edilen tasarımda alt kısımda yer alan butonlar sırasıyla ev, arama, bildirimler ve en sağda mesaj butonları yer alacak şekilde görülüyor.

Twitter’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre butonlar arasında ekran kaydırılarak gezinme mümkün olmayacak. Kullanıcıların kullanmak istedikleri butonu seçerek işlem yapabileceği belirtiliyor. Beta sürümünde testleri yapılan yeni Android arayüzünün Mayıs ayı içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum