Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Android Sürümü Yeni Bir Güvenlik Açığı ile Gündeme Geldi

Sosyal medya platformu Twitter, Android kullanıcılarını ilgilendiren bir blog yazısı yayınladı.
Twitter’ın Android Sürümü Yeni Bir Güvenlik Açığı ile Gündeme Geldi

Sosyal medya uygulamaları hızla yaygınlaşıyor ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu uygulamalar arasında en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan platformlardan birisi ise Twitter olmakta. Popüler mikro blog sitesi sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor ve daha iyi bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Şirket ayrıca kullanıcıların güvenliğine yönelik sürekli yeni önlemler aldığını duyuruyor. Geçtiğimiz günlere bu yönde hizmet verecek yeni bir karar alınmıştı. Popüler mikro blog sitesi milyonlarca kullanıcısını bilgilendirmek adına gizlilik merkezi oluşturacağını duyurmuştu. Oluşturulan bu bölüm ile platformda yaşanan veri ihlalleri ve güvenlik açıklarına dair duyurular resmi kanaldan yapılmış olacak.

Hesap son olarak Android kullanıcılarını ilgilendiren bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre geçtiğimiz günlerde Android uygulamasında kritik seviyede bir güvenlik açığı ortaya çıktı. Güvenlik açığının kullanıcıların hesaplarına dair tüm verilere erişim imkanı sağladığı ifade edildi.

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Twitter’ın gizlilik blogu tarafından yapılan son açıklama Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Kritik seviye bir güvenlik açığının olduğunun altı çizilen açıklamada, kötü niyetli kişilerin kullanıcıların hesaplarını ele geçirebildiği belirtiliyor. Bu sayede hesabı kontrol eden kişi direkt mesaj gönderebiliyor, gizli bilgilere ulaşabiliyor ve kısıtlanmış alanlara zararlı kod ekleyebiliyor. Güvenlik riski ile bilgilendirmede bulunan sosyal medya devi, şu ana kadar herhangi bir kullanıcının bu durumdan etkilenmediğini belirtiyor.

Yapılan açıklamada açığın Android uygulamasına özel olduğu belirtilirken, iOS’da böyle bir durumun söz konusu olmadığı iade ediliyor. Bunun sebebi ise Twitter uygulamasının hassas bölümlerine iOS uygulamasının erişim izni vermemesi. Kullanıcılarına e-posta ile bilgilendirme yapan şirket, uygulamalarını en güncel sürüme yükseltmelerini öneriyor. Şifrelerinin değiştirilmesine dair bir ifade ise gönderilen mailde yer almıyor.

Twitter’dan Güncel Sürüm Uyarısı

Twitter'dan Güncel Sürüm Uyarısı

Gizlilik blogundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kötü amaçlı kodun uygulamaya eklendiğine veya bu güvenlik açığının istismar edildiğine ilişkin bir kanıtımız yok ancak bundan tam olarak emin olamadığımız için ek önlemler alıyoruz. Bu sorunu düzeltmek için bazı adımları attık ve doğrudan Twitter uygulaması veya e-posta yoluyla bu güvenlik açığına maruz kalmış olabilecek kullanıcılara güvende kalmaya yönelik özel yönergeleri bildiriyoruz.

Bu yönergeler, hesap sahiplerinin hangi Twitter İçin Android sürümlerini kullandıklarına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Kullanıcıların bu yönergeleri mümkün olduğunca çabuk izlemesini öneriyoruz. Bunun nasıl yapılacağından emin değilseniz Android İçin Twitter’ın en son sürümüne güncelleyin.”

Sosyal medya devi açıklamasının devamında kullanıcılarından özür diledi ve bilgilerin güvenliğinin sağlanması adına sürekli olarak çalıştığının garantisini verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum