Yatırım yapmaya başla!

Twitter’dan Android Cihazlar için Emoji Güncellemesi Geliyor!

Sosyal medya devi Twitter, Android cihazlara özel kendi emoji paketini yayınlayacak. İşte detaylar…
Twitter’dan Android Cihazlar için Emoji Güncellemesi Geliyor!

Sosyal medyanın yaygınlaşması ve insanların bu ortamlardaki sohbetlere ağırlık vermesiyle beraber emojilerin de günümüzde daha fazla yer kapladığına tanık oluyoruz. Sosyal uygulamalar üzerinden birbirleri ile iletişime geçen milyonlarca kullanıcı, duygularını daha yoğun ifade etmek için emojileri sıkça kullanıyor.

Ancak Android telefon üreticilerinin bu alışkanlığa pek duyarlı olduğunu söylememiz zor. Daha yeni bir arayüze bürünmek için testler gerçekleştiren sosyal medya devi Twitter, telefon üreticilerinin yapması gereken güncellemeyi bizzat kendisi üstleniyor. Emoji çeşitliliğinde sorun yaşayan Android kullanıcıları için Twitter yeni bir emoji seti yayınlıyor.

Twitter’dan Yeni Emoji Paketi: Twemoji

Akıllı telefon pazarında Android cihaz kullanıcıların büyük bölümü halen daha eski sürümleri kullanıyor. Telefon üreticileri ise eski Android sürümleri için güncelleme yayınladığını söyleyemeyiz. Hal böyle olunca eski Android sürümü kullanan milyonlarca kullanıcı en güncel emojileri görüntüleyemiyor.

Kullanıcılarına en yeni ve güncel kullanım imkanı vermek isteyen Twitter ise bu durumu kendisi çözmek istiyor. Sosyal medya devi ‘Twemoji’ adı verilen kendi emoji paketini yayınlayacak. En güncel emojilerin olduğu bu paket ile eski sürüm Android kullanan kullanıcıların yaşamış olduğu mağduriyet giderilmiş olacak.

Akıllı Telefon Üreticilerinin Duyarsızlığı

Twitter yaptığı açıklamada Android sürümleri olan Kitkat, Lollipop, Nougat ve Marshmallow gibi eski işletim sistemine sahip kullanıcılar, isterlerse kendi cihazlarındaki emojileri, isterlerse de ‘Twemoji’ paketindeki emojileri kullanabilecekler.

Android işletim sistemin sahip akıllı telefon üreticilerinin kendi cihazlarına güncelleme yayınlamıyor olması, kullanıcılarına olan duyarsızlığını gösteriyor diyebiliriz. Twitter ise bu durumun farkında olmuş ki, bünyesinde yer alan tüm kullanıcılarının uygulamadan en güncel şekilde yararlanması için elinden geleni yapıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum