Yatırım yapmaya başla!

Twitter Alıntıları Okumadan Paylaşan Kullanıcıları Uyarmaya Başladı

Twitter 3 aydır test ettiği paylaşım öncesi uyarı özelliğini kullanıma sundu.
Twitter Alıntıları Okumadan Paylaşan Kullanıcıları Uyarmaya Başladı

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Twitter sunduğu deneyimi iyileştirmek adına sürekli yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Mikro blog sitesi bir süredir kullanıcılara paylaşım yapmadan önce içeriği okumalarını öneren bir özellik üzerinde çalışıyor. Son yıllarda Twitter’da yaşanan sorunların başında asılsız bilginin yayılması geliyor.

Yapılan araştırmalar pek çok kullanıcının paylaşımları konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını gösteriyor. Bu da sahte bilginin yayılmasına zemin hazırlıyor. Şirket bunun için geçtiğimiz aylardan bu yana yeni bir uyarı özelliğini test ediyordu. Şirket bu özelliği kullanıcılar üzerinde kullanmaya başladı. Pek çok kişi yaptığı paylaşımlardan önce Twitter tarafından uyarıldığını belirtiyor.

Test Süreci Başarılı Oldu

Test Süreci Başarılı Oldu

Twitter paylaşım öncesi kullanıcıları uyaran özelliğini ilk etapta sadece Android uygulamasında test ediyordu. Özellik kapsamında bir kullanıcı Retweet ettiği içeriği okumamışsa, Twitter tarafından uyarılıyor. Sosyal medya devi kullanıcıların paylaşımları hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyor. Yetkililer yapılan test sonuçlarının olumlu olduğunu belirtiyor.

Yapılan test sonuçlarına göre uyarı alan kullanıcıların yüzde 40’ı daha fazla içeriği açtı. Bu kişilerin yüzde 33’ü ise paylaştıkları içeriği okumayı tercih etti. Kalan kişilerin ise içerikleri okumadan paylaşmaya devam ettikleri görüldü. Bu hafta sonundan itibaren dünya genelinde tüm Twitter kullanıcılarının özelliğe ulaştığı belirtiliyor.

Sesli Tweet Özelliği iOS’ta Daha Fazla Kullanıcıya Açılıyor

Sesli Tweet Özelliği iOS’ta Daha Fazla Kullanıcıya Açılıyor

Twitter’ın üzerinde çalıştığı diğer özellikler arasında sesli tweet aracı geliyor. Şirketin böylece erişilebilirlik araçlarına yenisini katmış oluyor. Yapılan açıklama ile sesli tweet özelliğinin iOS’ta daha fazla kullanıcıya sunulmaya başlandığı belirtildi. Şirketin ayrıca çeviri yazılarını da bu özelliğin içerisine entegre etme planı bulunuyor. Ancak bunu sesli mesaj üzerinde görmenin bir yolu olmadığı için şirket eleştiri almıştı.

Daha sonrasında erişilebilirlik araçlarının geliştirilmesi adına yeni ekipler kurulduğu açıklanmıştı. Sesli tweetlere çeviri yazılarının ne zaman geleceği şu an için bilinmiyor. Sosyal medya devi 2021 yılı içerisinde sesli tweetlerin tüm kullanıcılara sunulacağını açıkladı. Ayrıca Brezilya’da sesli DM özelliğinin test sürecinin de başlaması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum