Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Alıntı Yapılan Paylaşımlara Medya Öğesi Eklenecek

Popüler mikro blog sitesi Twitter’da retweet edilen içeriklerin altına video ve görsel ekleme özelliği eklendi.
Twitter’da Alıntı Yapılan Paylaşımlara Medya Öğesi Eklenecek

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcı etkileşiminin oldukça yüksek olduğu bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Şirket ise bu etkileşimi daha üst seviyeye çıkarmak adına yeni özellikler geliştirmekten vazgeçmiyor. Kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurdukları başlıca özelliklerden birisi ise retweet olmakta. Başka bir kullanıcının yapmış olduğu paylaşımı alıntılamaya imkan veren retweet işlevi için yeni bir özellik kullanıma sunudu.

Kullanıcılar uzun süredir Twitter’dan retweet özelliğinin daha fonksiyonel hale getirilmesini talep ediyordu. Şirket kendisine gelen taleplere kayıtsız kalmadı ve retweet özelliği ile beraber kullanıcılar artık bu paylaşımların altına çeşitli medya öğeleri eklenebilecek. Son derece basit bir özellik olarak görünmesine rağmen kullanıcı memnuniyetini artıran bir gelişme olacaktır.

Retweet Özelliğine Medya Desteği

Retweet Özelliğine Medya Desteği

Twitter’ın kullanıma sunduğu yeni özellik ile kullanıcıların yaptığı paylaşımların çok daha belirgin hale geleceği görülüyor. Platformda bugüne kadar alıntılanan paylaşımlar ve yapılan GIF ya da görsel öğeler aynı boyutta görünüyordu. Bundan dolayı yapılan paylaşımlarda bir karmaşa söz konusuydu.

Ancak bundan böyle retweetlerin altına GIF, video ya da fotoğraf eklenmesi mümkün olacak. İşlem ise son derece basit hale getirilmiş. Kullanıcılar retweet etmek istedikleri paylaşımın üzerinde bulunan araç çubuğu vasıtasıyla istedikleri görsel öğeyi ekleyebilecekler. Yeni özellik bugün itibariyle kullanıma sunuldu. Retweet özelliğinden yararlanamayan kullanıcıların uygulamalarını güncellemeleri tavsiye ediliyor.

Retweet için gelen güncelleme iOS, Android ve masaüstü platformu için kullanıma sunulmuş durumda. Kullanıma sunulan medya desteğinin ayrıca canlı yayınları da desteklediği belirtildi. Sosyal medya devinin yaptığı son güncellemeye bakacak olursak, yazılı bir iletişim aracından ziyade görsel iletişime önem verdiğini söyleyebiliriz. Bu durum ise beraberinde kullanıcıların platformda daha çok zaman geçirmesine ve etkileşimin artmasına neden olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum