Yatırım yapmaya başla!

Twitter ABD’deki Olayların Etkisiyle Daha Fazla Kullanılmaya Başladı

Twitter son günlerde ABD’de yaşanan olayların etkisiyle trafiğini artırdı.
Twitter ABD’deki Olayların Etkisiyle Daha Fazla Kullanılmaya Başladı

2020 yılının dünya gündemi açısından oldukça hareketli geçtiğini söyleyebiliriz. Yılın ilk aylarından itibaren tüm dünyada Corona virüsü pandemisi ile çalkalanıyor. Çin’de ortaya çıkan virüs kısa sürede her yere yayıldı ve en fazla etkisini gösterdiği ülkelerden birisi ise ABD oldu. Ülkedeki vaka sayısı 1.8 milyonu geçti ve 108 bin kişi hayatını kaybetti. Son günlerde ABD gündeminde Corona virüsünün gündemini ırkçılık tartışmaları almış durumda.

Minneapolis’te bir polis memuru siyahi vatandaşı gözaltına aldığı sırada ölmesine neden oldu. Yaşanan bu durum sonrası ülkenin dört bir yanında ayaklanmalar kendisini göstermeye başladı. Protestolar beraberinde mağazalarda yağma olaylarını da getirdi. Ülkenin çalkantılı gündemi sosyal medya kullanımına olumlu yansıdı. Mikro blog sitesi Twitter’ın kullanıcı trafiğinde son dönemde büyük artış yaşandığı görülüyor.

Twitter Trafiğinde Artış Dikkat Çekiyor

Twitter Trafiğinde Artış Dikkat Çekiyor

Twitter dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olarak yıllardır kullanılıyor. Uygulama gündemin takibi açısından kullanıcı etkileşiminin yüksek olduğu bir mecra. Son Corona virüs ve ırkçılık olayları ile beraber platformun kullanım oranındaki artış dikkat çekiyor. Güncellenen verilere göre Twitter’ın en iyi haftasını geçirdiği görülüyor. 3 Haziran itibarıyla Twitter 677 bin kişi tarafından indirildi.

Geçtiğimiz aylarda bu sayı 300 bin seviyesindeydi. Yaşanan olayların etkisiyle uygulamanın indirme sayısını ikiye katlandığı görülüyor. Twitter’da paylaşılan içeriklerde sansür olmaması, kullanıcıların dikkatini çeken bir başka ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Twitter için açıklanan 677 bin indirme sayısının 140 bini ABD’li kullanıcılar tarafından sağlandığı belirtiliyor.

Uygulamanın yoğun olarak indirildiği diğer ülkeler arasında Meksika ve Brezilya dikkat çekiyor. Uzmanlar indirme sayısının büyük bölümünün ABD dışından olmasını, dünyanın dikkatinin bu ülke üzerinde yoğunlaşmasından dolayı olduğunu ifade ediyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısı 31 milyon seviyesindeydi. Bu yılın ilk çeyreğinde sayı 33 milyona yükseldi. Sosyal medya devi hızla yükselişine devam ediyor ancak bir yandan da ABD Başkanı Donald Trump ile gerilim yaşıyor. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde Twitter’ı kapatmakla tehdit etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum