Yatırım yapmaya başla!

Twitter 5G ile COVID-19 Bağlantılı Paylaşımlara Yönelik Algoritmasını İyileştirecek

Mikro blog sitesi 5G ile COVID-19 bağlantılı paylaşımlara yönelik sistemini yumuşatacağını açıkladı.
Twitter 5G ile COVID-19 Bağlantılı Paylaşımlara Yönelik Algoritmasını İyileştirecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir olan Twitter, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bilgi ve haber akışının en yoğun olduğu mecraların başında gelen Twitter’da asılsız paylaşımlara da sıkça rastlamak mümkün oluyor. Son dönemde Twitter güvenlik politikasını daha katı hale getirdiği görülüyor.

Sosyal medya devinin özellikle bir süredir ABD Başkanı Donald Trump’ın paylaşımlarına uyarı etiketleri ekliyor. Bazı paylaşımlarını sahte olduğu gerekçesiyle kaldırıyor. Bilindiği üzere bu yılın ilk aylarından itibaren tüm dünyayı COVID-19 pandemisi etkisi altına alıyor. Bu konuyla ilgili de sosyal medyada çok sayıda asılsız bilgi dolaşıyor.

Bu bilgiler arasında 5G teknolojisinin Corona virüsünün hızla yayılmasına neden olduğu iddiası yer alıyor. Twitter bu konuyla ilgili komplo içeren paylaşımlara geçtiğimiz günlerden bu yana etiket eklemeye başlamıştı. Ancak yapılan açıklama şirketin katı politikası nedeniyle konuyla alakası olmayan paylaşımların da gereksiz yere etiketlendiği öğrenildi.

Twitter Politikasını Yumuşatıyor

Twitter Politikasını Yumuşatıyor

Twitter bir süredir yanlış bilgi içeren paylaşımların altında ‘gerçekleri öğrenin’ başlığı altında etiketler ekliyor. COVID-19 ile 5G arasında komplo içeren paylaşımlara yönelik bu yönde uygulama mevcut. Ancak yapılan açıklama etiketleme sistemi nedeniyle konuyla alakası olmayan bazı paylaşımların da etkilendiği ortaya çıktı.

Mikro blog sitesinden yapılan açıklamada, “Son birkaç haftada, COVID-19 hakkında ek bilgilere bağlantı veren etiketli Tweet’ler görmüş olabilirsiniz. Bu Tweetlerin hepsinde COVID-19 ve 5G’yi ilişkilendiren potansiyel olarak yanıltıcı içerik yoktu. Herhangi bir karışıklık için özür dileriz ve etiketleme sürecimizi iyileştirmek için çalışıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Twitter’ın konuyla alakası olmayan paylaşımlara da etiket uygulaması kullanıcıların tepkisini çekmişti. Sosyal medya devi önümüzdeki günlerde yapacağı düzenlemeler ile uyarı etiketi aracının daha doğru çalışmasını sağlamayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum