Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter 2020 Yılının Gündem Yaratan Konularını Paylaştı

Twitter 2020 yılında hem dünyada hem de Türkiye’de en çok konuşulan konuları paylaştı.
Twitter 2020 Yılının Gündem Yaratan Konularını Paylaştı

2020 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde dijital platformlar kullanıcıların en çok ilgi duyduğu şeyleri paylaşmaya başladı. Bu paylaşımları yapan şirketler arasında son olarak Twitter katıldı. Dünya gündemine dair hemen her konunun konuşulduğu mecraların başında Twitter’ın geldiğini söyleyebiliriz. Mikro blog sitesi her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu yıl tüm dünya COVID-19 pandemisi etkisi altında kaldı.

Dolayısıyla Twitter’da en çok konuşulan konulardan birisi pandemi oldu. Salgına dair yapılan paylaşımların 400 milyondan fazla retweetlendiği belirtiliyor. Diğer yandan Marvel hayranlarını yasa boğan Chadwick Boseman’ın ölümü de Twitter’da büyük yer tuttu. Diğer yandan dünya gündeminde ve ülkemizde pek çok konuya dair insanlar sayısız paylaşımlarda bulundu. Twitter 2020 yılının karnesini çıkardı.

Twitter 2020’nin En’lerini Açıkladı

Twitter 2020’nin En’lerini Açıkladı

Twitter’da dünya genelinde en çok konuşulan konular olarak COVID-19 pandemisi ve Black Panther’i canlandıran ünlü aktör Chadwick Boseman’ın ölümü öne çıkıyor. Ünlü ismin zamansız ölümü sonrası ailesi tarafından yapılan paylaşım Twitter tarihinin en çok beğeni alan paylaşımı olarak kayıtlara geçti. Söz konusu paylaşım 7.5 milyon beğeni ve 2.1 milyon retweet aldı. Popüler konu etiketleri arasında ikinci sırada ise ABD’deki ırkçılık tartışmaları yer alıyor.

ABD’de bir polis memuru tarafından öldürülen siyahi George Floyd olayı ile ülkedeki ırkçılık tartışmaları yeniden alevlendi. Twitter’da da sıkça konuşulan bu konu en çok paylaşım yapılan trendler arasında yer alıyor. Floyd ile alakalı yapılan paylaşımlar kendisinin en çok konuşulan kişi olmasını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ABD Başkanlık Seçimleri de Twitter’da kendisine fazlasıyla yer buldu. Trump ile Biden’ın kozlarını paylaştığı seçim sonrası Kamala Harris’in ‘Yaptık başardık’ açıklamasının olduğu paylaşım Twitter’da viral hale geldi. Milyonlarca insan karantina günlerine dair paylaşımlarına da mikro blog sitesinde fazlasıyla yer verdi.

Türkiye’nin Twitter Gündemi

Türkiye’nin Twitter Gündemi

Twitter’da konuşulan konular dünya gündeminin yanı sıra ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Sosyal medya devi ülkemizde trend hale konuları paylaştı. Verilere göre 2020 yılında Türkiye’deki kullanıcıların en çok konuştuğu isim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Salgının kısa sürede yayılması ile beraber vatandaşlar Bakan Koca’nın her açıklamasını dikkatle takip etti. Bakanın yaptığı açıklamalar Twitter’da da geniş yer buldu.

Bakan Koca’nın takipci sayısında da bu dönemde büyük artış yaşandı ve 4 milyonu geçti. Ülkemizde konuşulan diğer konular arasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un okulların pandemi dönemindeki süreçlerine dair açıklamaları yer alıyor. 2020’de başı çeken hashtagler ise “#survivor2020 #deprem ve #evdekal” oldu.

Ülkemizin Twitter gündeminde spor olayları da fazlasıyla yer aldı. 2020’nin en çok konuşulan takımı Beşiktaş oldu. En çok konuşulan sporcu ise Ocak ayında feci bir kaza ile hayatını kaybeden NBA efsanesi Kobe Bryant oldu. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden futbol efsanesi Diego Armando Maradona en çok konuşulan sporcular arasında ilk 10’da yer aldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum