Yatırım yapmaya başla!

Twitter Geri Adım Atmıyor: Trump’ın Paylaşımlarını Kopyalayan Hesap Askıya Alındı

Mikro blog sitesi Twitter, Trump’ın paylaşımlarını kopyalayan bir hesabı askıya aldı.
Twitter Geri Adım Atmıyor: Trump’ın Paylaşımlarını Kopyalayan Hesap Askıya Alındı

Son günlerde dünya gündemi ABD’de yaşanan ırkçılık olayları ile beraber Başkan Trump’ın Twitter ile çekişmesini konuşuyor. Donald Trump ülkede yaşanan olaylarla ilgili paylaşımlarda bulundu ve Twitter bu açıklamaların altına etiket yerleştirdi. Bu durum Trump’ın fazlasıyla tepkisini çekti ve platformun kapatılması bile gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı, sosyal medya platformlarını kapatılmasına imkan sağlayan kararnameyi imzaladı.

Trump, George Floyd’un öldürülmesini protesto eden kişiler için ‘Serseri’ yakıştırmasını kullandı ve devamında ‘Yağma başlarsa ateş de başlar’ diyerek açık bir şekilde tehdit etti. ABD Başkanının yaptığı bu paylaşım Twitter tarafından kaldırılması ancak bu paylaşımı kopyalayan başka bir hesap yaptırım gördü. Sosyal medya devi bu hesabı askıya aldı.

Twitter’dan Askıya Alma Hamlesi

Twitter’dan Askıya Alma Hamlesi

BizzareLazar adlı bir kullanıcı Trump’ın Twitter kurallarını ihlal edip etmediğini denemek için farklı bir yola başvurdu. ABD Başkanının paylaşımlarını kopyalayan kullanıcının hesabı Twitter tarafından askıya alındı. 12 saat süreyle askıya alınan hesaptan yapılan paylaşımlar da mikro blog sitesi tarafından silindi.

Paylaşımları silinen kullanıcı konuyla ilgili açıklamasında “Bilgilenmek için sosyal medyaya giderek daha fazla ihtiyaç duyan özgür bir toplum olarak yayınladıkları mesajlar nedeniyle seçilmiş yetkililerimize hesap sorma sorumluluğumuz var. Ne kadar zorlukları olursa olsun sosyal medya platformlarının da benzer sorumlulukları var” diyerek Twitter’a tepki gösterdi.

Sosyal medya sitesinin ayrımcı davrandığını ima eden kullanıcı, “Twitter, bir dünya lideri söz konusu olunca mesajın içerikten bağımsız olarak erişilebilir olmasının ulusal çıkarlar açısından iyi olabileceğini savunuyor. Bu açıklamaya katılmıyorum ve bu içeriğin platformun topluluk kurallarına aykırı olup olmadığını bilmemiz gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Diğer taraftan ABD’de Twitter’ın kapatılması tartışmaları devam ediyor. Başkan Trump’ın böyle bir yetkili bulunmuyor ancak yapılan açıklamalar ile sosyal medya devini tehdit ediyor. Bir gazetecinin ABD Başkanına ‘Twitter hesabınızı silecek misiniz?’ sorusuna “Bu ülkede daha adil bir basın olsaydı bunu seve seve yapardım ancak basın adaletsiz olduğu için ben sosyal medya üzerinden birçok insana ulaşıyorum” cevabını verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum