Yatırım yapmaya başla!

Twitch Yayıncıları Telif İhlali Olan Videolara Karşı Uyarmaya Başladı

Canlı yayın servisi Twitch telif ihlali içeren videolara karşı yayıncılara ihtar göndermeye başladı.
Twitch Yayıncıları Telif İhlali Olan Videolara Karşı Uyarmaya Başladı

Günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşması ile beraber canlı yayın aktivitelerinde büyük bir artış söz konusu oldu. Bu amaca yönelik hizmet sağlayan başlıca platformlar arasında Twitch, YouTube, Instagram, Facebook ve Mixer gibi mecralar yer alıyor.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch servisinin başta oyun yayıncıları olmak üzere çok sayıda fenomene ev sahipliği yaptığı biliniyor. Kullanıcılar bu platformda dilediğince yayınlar yapıyor ve bağış toplayarak gelir elde ediyor. Son yapılan açıklamaya göre Twitch yayıncılarının başı telif ihlalleri ile derde girebilir.

Dijital Telif Hakkı Yasası (DMCA) gereğinde platforma ilgili videolarda telif ihlali olduğuna dair çok sayıda talep gidiyor. Twitch ise konuyla ilgili yayıncıları uyardı ve geçmiş yıllarda yaptıkları yayınlardaki videoları düzenlemelerini istedi. Bazı yayıncılar ise geçmiş videolarının kaldırıldığını belirtiyor.

Twitch’ten Telif Uyarısı

Twitch’ten Telif Uyarısı

Açıklamaya göre 2017 – 2019 yılları arasında yapılan yayınlarda telif ihlali oluşturan müziklerin kaldırılması isteniyor.

Twitch’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son bir hafta içerisinde DMCA kapsamında telif ihlali yaratan videoların kaldırılmasına dair çok sayıda talep aldık. Geçmiş yayınlarda telif ihlali yaratan videonuz varsa bu klipleri kaldırmanızı öneririz. Birçoğunuzun büyük arşivleri olduğunu biliyoruz ve işinizi kolaylaştırmak istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bazı yayıncılara Twitch tarafından kanallarının kalıcı olarak yasaklanabileceğini belirten bir e-posta gönderildi. Yayın servisi ile temas kuran kişiler,Twitch’in ihlal yaratan tüm kliplerin silinmesinin istediğini belirtiyor.

Telif ihlali içeren videoların büyük bölümünün 2019 yılına ait olduğu ifade ediliyor. Ancak 2017 yılına kadar söz konusu içeriklere rastlamak mümkün. Yayıncıların ilgili videolarını kaldırmaması halinde Twitch’in önümüzdeki günlerde somut adımlar atacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum