Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitch’te Bir Yayıncı Platformun 2020 Yılını Özetleyen Rewind Videosu Paylaştı

Bir kullanıcı Twitch içi 2020 Rewind videosu hazırladı.
Twitch’te Bir Yayıncı Platformun 2020 Yılını Özetleyen Rewind Videosu Paylaştı

Dijital yayın servisleri her geçen gün daha fazla insana ulaşıyor. Akıllı telefonların da yaygınlaşması sonrası insanların bu platformlara gösterdiği ilgi sürekli artıyor. Canlı yayın servisleri için YouTube ve Twitch’in öne çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle oyuncuların bir arada olduğu Twitch her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi kendi pazarının yüzde 90’ından fazlasına hakim durumda.

Bilindiği üzere 2020 yılının son günlerine yaklaşıyoruz. Yılın ilk günlerinden bu yana pek çok sansasyonel olay gerçekleşti. Sosyal mecralar yıl sonlarında hazırladıkları Rewind videoları ile insanların dikkatini çekiyor. YouTube ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve bu yıl pandemiyi sebep göstererek Rewind videosu hazırlamayacağını duyurmuştu. Dev video servisi Twitch’in ise böyle bir geleneği bulunmuyor.

Twitch için 2020 Rewind Videosu Hazırlandı

Twitch için 2020 Rewind Videosu Hazırlandı

Ancak bir kullanıcı Twitch adına bu videoyu hazırlamaya kalkıştı. MTee adlı YouTube kanalında Twitch Rewind 2020 videosu paylaşıldı. Bu içerik izleyenler tarafından beğeniyle karşılandı. Videoda Twitch ve yayıncılarla ilgili 2020 yılı içerisinde gerçekleşmiş önemli olaylara yer veriliyor. Yılın belirli döneminde popüler hale gelen içerikler videonun içerisinde sıralanıyor.

Bu yıl içerisinde Twitch’ten pek çok tanınmış yayıncı ayrılmıştı. Paylaşılan Rewind videosunda bunlara da yer veriliyor. Platformda bu yıl en çok ilgi gören oyun türleri arasında MOBA ve MMO RPG yer alıyor. Ayrıca Among US ve Fall Guys ise 2020’nin yükselen yıldızları oldu.

Videoda ayrıca Twitch’te bu yıl yayıncıların başını ağrıtan telif sorunlarına da değiniliyor. Bilindiği üzere DMCA kapsamında Twitch yayıncılardan videolarındaki telifi olmayan müziklerini kaldırmalarını istemişti. MTee adlı kanal tarafından hazırlanan Twitch 2020 Rewind’i videodan izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum