Yatırım yapmaya başla!

Twitch ve Valorant Koronavirüs Sürecinde İzlenme Sayılarını Katlayarak Artırdı

Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi Twitch’te izlenme sayıları rekor oranlara ulaştı.
Twitch ve Valorant Koronavirüs Sürecinde İzlenme Sayılarını Katlayarak Artırdı

Corona virüsünün dünya genelinde hızla yayılması sonrası milyonlarca insan evlerine kapanmak durumunda kaldı. Bu durum çevrimiçi uygulamaların kullanım oranlarında da büyük artış yaşanmasına neden oldu. Daha önce Steam, Netflix gibi dijital platformların anlık kullanıcı sayısında büyük artışlar yaşandığı açıklanmıştı.

Benzer bir durum yayın servisi Twitch’te de yaşanmış durumda. Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi, ağırlıklı olarak oyun oynayan kişilerin canlı yayınlarına sahne oluyor. Twitch’in yanı sıra YouTube ve Facebook Gaming üzerinden de çok sayıda yayıncı benzer içerikler hazırlayabiliyor.

Ancak bu pazarda Twitch’in rakiplerinden çok daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Son açıklamalar salgın etkisiyle tüm platformların izlenme sayılarındaki artışı gözler önüne seriyor. Araştırmada yayın servislerinin yanı sıra en çok izlenen oyunların hangisi olduğuna da yer veriliyor.

Twitch Rekora Doymuyor

Twitch Rekora Doymuyor

Yapılan araştırmalarda son dönemde insanların evlerine kapanması ile beraber başta Twitch olmak üzere canlı yayın servislerinde izlenme sürelerinin arttığı görülüyor. Açıklamaya göre Twitch’teki oyun kanalları 1.49 milyar saat izlenme sayısına ulaştı. Müzik ve sohbet konusu içeriklerin ise 1.69 milyar saat izlendiği belirtiliyor. Bir diğer yayın servisi Facebook Gaming’in de bu süreçte 3 kat büyüme sağladığı ifade ediliyor.

Microsoft’un sahibi olduğu Mixer ise büyüme anlamında rakiplerinden geride kalmış görünüyor. Tabloya genel olarak bakıldığında Mart ve Nisan ayları içerisinde tüm canlı yayın platformlarının izlenme oranlarının yüzde 45 oranında arttığı kaydedildi. Twitch cephesine dönecek olursak en çok izlenen oyun ise Valorant oldu.

Valorant En Çok İzlenen Oyun

Valorant En Çok İzlenen Oyun

League of Legends’in geliştiricisi Riot Games geçtiğimiz günlerde yeni FPS oyunu Valorant’ı oyuncuların beğenisine sunmuştu. Bu oyunu izleyen kişiler için anahtar düşürme şansı bulunuyor. Bu da izlenme oranlarının artmasına neden oluyor. Rakamlar Valorant’ın bu süreçte 334 milyon saatten fazla izlendiğini gösteriyor.

Diğer taraftan kullanıcıların sohbet amaçlı kullandığı Just Chatting ise 134 milyon saat izlenme sayısına ulaşarak üst sırada kendisine yer buldu. Riot Games’in popüler oyunu League of Legends ise 128 milyon saat ile üçüncü sırada yer alıyor.

Twitch bünyesinde en çok izlenen yayıncı ise Anomaly oldu. 35 milyon saati aşkın izlenme süresi elde eden yayıncının ardından Summit1g geliyor. Her iki yayıncı da son dönemin popüler oyunu Valorant için yaptıkları canlı yayınlar sayesinde bu başarıyı elde etmiş durumda. Yakın geleceğe dair yapılan tahminlere göre yayın servislerindeki izlenme oranlarının önümüzdeki günlerde de artışını sürdürmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum