Yatırım yapmaya başla!

Twitch, Trump’ın 2016’daki Irkçı Sözleri Nedeniyle Hesabını Dondurdu

Canlı yayın servisi Twitch, Donald Trump’ın hesabını eski sözleri nedeniyle askıya aldı.
Twitch, Trump’ın 2016’daki Irkçı Sözleri Nedeniyle Hesabını Dondurdu

ABD Başkanı Donald Trump’ın son günlerde sosyal medya platformları ile sorun yaşadığı biliniyor. Mikro blog sitesi Twitter, Trump’ın yapmış olduğu paylaşımlara uyarı etiketleri yerleştirdi. Şirket ayrıca geçtiğimiz dönemde ABD Başkanının bir paylaşımını sahte olduğu gerekçesiyle kaldırma kararı almıştı.

Minneapolis’te siyahi vatandaş George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi ABD’deki ırkçılık tartışmalarının yeniden alevlenmesine neden oldu. Haliyle bu durum sosyal medyada da geniş yankı uyandırmış durumda. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde sosyal medya uygulamalarına yönelik katı yaptırımlar uygulamaya olanak sağlayan kararnameyi imzalamıştı.

Twitter ile Trump’ın arasındaki gerginlik sıcaklığını korurken, video yayın servisi Twitch te bu tartışmaya katıldı. Amazon’un sahibi olduğu yayın platformu, Trump’ın hesabını askıya aldı. Şirketin bu kararına Trump’ın önceki ABD seçimlerinde yaptığı konuşmaların sebep olduğu belirtiliyor.

Twitch, Trump’ın Hesabını Askıya Aldı

Twitch, Trump’ın Hesabını Askıya Aldı

Son dönemde ABD’de ırkçılık tartışmalarının alevlenmesi ile beraber Başkan Trump’ın konuyla ilgili paylaşımları dikkat çekiyor. Twitter’dan sonra Twitch de Trump’ın ırkçılık içeren bazı sözleri nedeniyle hesabını askıya aldı. Trump’ın 2016’da düzenlenen ABD seçim kampanyasında kullandığı sözler bu kararın alınmasına neden oldu. Hesaba girmek isteyenler, “Üzgünüz. Bir zaman makinesine sahip değilseniz bu içerik artık ulaşılamaz demektir” ifadesi ile karşılaşıyor.

Başkan Trump 2016 yılında düzenlediği mitinglerde Meksikalı göçmenlere yönelik sözleri o dönem epey tartışma konusu olmuştu. Twitch hesabında bu konuşmaların sürekli yayınlanması sonrası şirket duruma el koydu ve hesabı askıya aldı. Twitch’ten yapılan açıklamada Trump’ın hesabının açıldığı dönem basın ekibine bir ayrıcalık yapmayacaklarını söylediklerini belirtti.

Yayın servisi alınan kararla ilgili, “Herkes gibi Twitch’te bulunan politikacılar da Twitch’in Hizmet Koşulları ve Topluluk İlkeleri’ne bağlı kalmak zorunda. Politikacılara veya haber değeri taşıyan hiçbir içeriğe ayrıcalık tanımıyoruz ve ilkelerimizi ihlal ettiğine dair bize bildirilen içeriklere gerekli yaptırımları uyguluyoruz.” açıklamasını yaptı.

Başkan Trump’a benzer bir hamle de Reddit’ten geldi. Reddit’in Trump’la ilgili alt başlıklarında nefret söylemi içeren ifadeler şirket tarafından kaldırıldı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası Başkan Trump’ın nasıl bir hamlede bulunacağı ise merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum