Yatırım yapmaya başla!

Twitch Spam Nedeniyle Binlerce Kullanıcının Canlı Yayınını Geçici Olarak Engellendi

Popüler canlı yayın platformu Twitch’te son dönemde sayısı hızla artan spam faaliyetleri nedeniyle, yeni kullanıcıların canlı yayınları engellendi.
Twitch Spam Nedeniyle Binlerce Kullanıcının Canlı Yayınını Geçici Olarak Engellendi

Oyun endüstrisi her geçen gün yeni yapımlar ile büyümeye devam ediyor. Milyonlarca kişi kendi beğenisine yönelik oyunlar oynuyor. Bununla beraber pek çok oyuncu ise oynadığı oyunları canlı yayınlar vasıtasıyla başka kullanıcılar ile paylaşıyor. Bu yayınların yapıldığı başlıca platform ise Twitch olmakta. Halihazırda popüler olan oyunların büyük bölümüne dair yapılan canlı yayınlara Twitch aracılığı ile ulaşmak mümkün.

Bu da platformu dev bir mecra haline getiriyor. Yüksek kullanıcı kitlesine sahip her platformda olduğu gibi Twitch’te de spam ve benzeri faaliyetlere sıkça rastlanıyor.

Son günlerde hizmet şartlarını ihlal eden spam saldırılarında büyük artış yaşandı ve bu durumun faturası içerik üreticilere çıkmış oldu. Güvenlik amaçlı çok sayıda içerik üreticisinin canlı yayın yapmaları bir süreliğine askıya alındı.

Twitch Canlı Yayınları Engelledi

Twitch Canlı Yayınları Engelledi

Geçtiğimiz günlerde Twitch genelinde spam saldırılarında yoğun şekilde artış yaşandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Valve’ın geliştiricisi olduğu Artifact oyununun hedef alındığı belirtildi. Oyuna yönelik spam faaliyetlerinde gözle görülür artış yalandı ve topluluk kurallarına aykırı pek çok içeriğin paylaşıldığı ifade edildi. Paylaşılan içerikler arasında Christchurch saldırısına ait görüntülerin olduğu dikkat çekti.

İçerikte geçtiğimiz günlerde yaşanan saldırıda kurbanların bir saldırgan tarafından öldürüldüğü ve müslümanlara yönelik nefret içerikli yorumlara rastlandı. Twitch açıklamasında söz konusu yayınların yapıldığı kanalı kaldırdığını duyurdu. Yeni Zelanda’da gerçekleşen cami saldırılarını düzenleyen ve 50 kişiyi katleden saldırgan, saldırı anını Facebook üzerinden canlı olarak yayınlamıştı.

Yayın sonrası pek çok kişi Facebook’u suçlamış ve geç kalmakla itham etmişti. Facebook ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile canlı yayın politikasında bir dizi değişikliğe gideceğini duyurmuştu. 

Canlı Yayına Erişim Engeli Geçici

Canlı Yayına Erişim Engeli Geçici

Twitch’te binlerce kişinin canlı yayın yapması ve milyonlarca kullanıcı tarafından takip edilmesi, kural ihlallerinin yaşanmasını kaçınılmaz hale getiriyor. Yaşanan son durum sonrasi topluluk kurallarının ihlali nedeniyle özellikle platforma yeni üye olmuş içerik üreticiler hedef alındı.

Bu üreticilerin canlı yayın yapma hakları bir süreliğine alınmış oldu. Şirket açıklamasında söz konusu kullanıcıların yeniden canlı yayın yapabileceğini belirtiyor.

Twitch’te benzer pek çok hizmet ihlalinin yaşandığı biliniyor. Bunlar arasında başı müstehcen içerik ve popüler dizilerin yeni sezonları gibi telif hakkı içeren konular yer alıyor. Twitch açıklamasında benzer eylemlerde bulunan hesapları engellediklerini belirtirken, topluluk kurallarının birinci öncelikleri olduğunu belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum