Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitch Kurucularından Kevin Lin İstifa Ettiğini Açıkladı

Yayın servisi Twitch önemli bir isimle yol ayrılığı yaşadı.
Twitch Kurucularından Kevin Lin İstifa Ettiğini Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mobil cihazların ve internet kullanımının artması ile beraber dijital servisler hemen herkes tarafından ilgi görmeye başladı. Pek çok sosyal mecra üzerinden kullanıcılar canlı yayınlar gerçekleştirebiliyor ve takipçileri ile iletişime geçebiliyor. Oyun dünyasının canlı yayın mecrası ile Twitch olmakta.

Amazon’un sahibi olduğu yayın servisinde ağırlıklı olarak oyun üzerinde içerikler hazırlanmakta. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir rapor Twitch’in oyun yayıncılığındaki payının yüzde 90’ın üzerinde çıktığını ortaya koymuştu.

Son dönemde Twtich yayıncılarının başı telif sorunları ile ağrıyor. DCMA kapsamında yayıncılar telif ihlali içeren videolara karşı Twitch yönetimi tarafından uyarılıyor. Son olarak yayıncılara yapılan telif uyarılarına oyun sesleri de eklendi. Şirket bu sorunlar ile meşgulken yönetim kadrosunda da önemli bir ayrılık yaşandı. Platformun kurucularından Kevin Lin yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.

Twitch Kurucusu İstifa Etti

Twitch Kurucusu İstifa Etti

Twitch’in kurucularından Kevin Lin, Medium hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini açıkladı. Lin 2008 ile 2018 yılları arasında baş işletme sorumlusu olarak görevde bulundu. Twitch’in kurucu kadrosunda yaşanan ilk istifa bu değil. Daha önce de Justin Kan, Michael Seibel ve Kyle Vogt gibi isimler çeşitli sebepler nedeniyle istifa ettiklerini açıklamıştı. Kevin Lin’in istifası ile beraber Twitch CEO’su Emmet Shear şirketin yönetiminde tek kişi kaldı.

GCM Yatırım Banner

Lin açıklamasında geleceğe dair planlarının henüz netleşmediğini belirterek, “Ailem ve sevdiklerimle vakit geçirmeyi, biraz uyku uyuyup ve rahatlamayı, spor yapmayı ve tabii ki oynayamadığım video oyunlarıyla ilgilenmeyi dört gözle bekliyorum” açıklamasında bulundu. Lin ayrıca teknolojinin hayatımızda olumlu bir güçlendirici olduğu bir dünyayı keşfetmek istediğini ve bunun için çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Kevin Lin’in bu sözleri ilerde başka projelere açık olduğunun sinyali olarak algılandı. Twitch CEO’su Emmett Shear ise istifa sonrası açıklamasında, “Kevin, 12,5 yıllık görev süresi boyunca benim ve Twitch liderlik ekibinin inanılmaz bir ortağı oldu ve kültürümüzü ve işimizi inşa etmede etkili oldu. Ona tüm sıkı çalışmaları ve tutkusu için minnettarız. Sektöre katkılarının devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın