Yatırım yapmaya başla!

Twitch Kural İhlalleri Arasına Araç Sürücülerini de Ekledi

Popüler canlı yayın platformu Twitch, canlı yayında araç kullanan kişilerin hesaplarını kapatmaya başladı.
Twitch Kural İhlalleri Arasına Araç Sürücülerini de Ekledi

Günümüzde internetin hızla yaygınlaşması canlı yayın aktivitelerinin bu mecralarda daha sık gerçekleşmesinin önünü açtı. Pek çok sosyal medya uygulaması olmak üzere çeşitli platformlarda milyonlarca kullanıcı kendi amaçları doğrultusunda canlı yayınlar gerçekleştiriyor. Bu platformlar arasında en dikkat çekenlerden birisi ise hiç kuşkusuz Twitch olmakta.

2011 yılında kurulan platformda milyonlarca kullanıcı canlı yayın yapıyor ve takipçileri ile iletişim kurabiliyor. Twitch’in diğer platformlardan farkı ise oyun odaklı bir streaming servisi olması. Gamerların büyük bölümü oynamakta oldukları oyunları Twitch ağı üzerinden izleyiciler ile paylaşabiliyor.

Her video platformunun olduğu gibi Twitch’te de bir takım kurallar mevcut. Kural ihlali yaptığı tespit edilen kullanıcılar Twitch tarafından banlanmaya devam ediyor. Son olarak banlanan kullanıcılara araç sürücüleri de eklendi.

Twitch Sürücülere İzin Vermiyor

Twitch Sürücülere İzin Vermiyor

YouTube ile beraber en çok kullanılan canlı yayın servisi olan Twitch, belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde pek çok kullanıcıyı uzaklaştırıyor. Çoğunlukla oyuncuların bulunduğu platformda Vlog türünde yayın yapan çok sayıda kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılardan pek çoğunun araç kullandığı sırada canlı yayın yaptığı biliniyor.

Günümüzde araç kullanımı sırasında telefon ile konuşmak başta olmak üzere yapılacak benzer aktiviteler çoğu ülkede yasak durumunda. Twitch ise almış olduğu karar ile araç kullanırken canlı yayın yaptığı tespit edilen kişileri platformundan uzaklaştırmaya başladı. Söz konusu kullanıcının hesabı tamamen kapatılmamakla birlikte belirli bir süreliğine askıya alınıyor.

Araç kullanırken canlı yayın yapan ve hesabı dondurulan bir yayıncı Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Kanalımız, iyi bir sürücü olmadığımdan dolayı Twitch tarafından kapatıldı. Üzgünüm, bir daha araç kullanırken dikkatimi dağıtacak şeylerle ilgilenmeyeceğim. Bunun ne kadar aptalca bir hareket olduğunu anladım.” ifadelerine yer verdi.

Twitch Kuralları Katılaşıyor

Twitch Kuralları Katılaşıyor

YouTube kadar olmasa da yaygın bir canlı yayın potansiyeli olan Twitch, kötüye kullanımın önüne geçmek adına yeni kararlar almaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde özel bir mülk içerisinde izinsiz yayın yaptığını tespit ettiği bir kullanıcının hesabını 2 hafta askıya almıştı. Şirketin özellikle oyun harici günlük hayatta canlı yayın yapan kişilere karşın daha hassas davrandığı görülüyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda spam yaptığı tespit edilen kişilere karşı Twitch’in çeşitli yaptırımlar uyguladığı biliniyor. Popüler canlı yayın platformunun topluluk kurallarını önümüzdeki günlerde sürekli güncellemesi ve yaptırımlar konusunda daha hassas hareket etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum