Yatırım yapmaya başla!

Twitch’in İzlenme Oranlarında COVID-19 Etkisiyle Büyük Artış Yaşandı

Video izleme platformu Twitch’in izlenme oranlarında gözle görülür artış söz konusu.
Twitch’in İzlenme Oranlarında COVID-19 Etkisiyle Büyük Artış Yaşandı

Dünya genelinde hızla yayılan Corona virüsü binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden oluyor. Sayı her geçen gün artıyor ve enfekte olan kişilerin arasına yenileri katılıyor. Virüsün kontrol altına alınması için uzmanlar tarafından sosyal izolasyon vurgusu sürekli yapılıyor. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş durumda. İnsanların evlerine kapandığı şu günlerde internet uygulamalarına da ilginin hızla arttığı biliniyor. Daha önce YouTube Netflix, Facebook, Instagram gibi popüler mecralara olan ilginin arttığı gündeme gelmişti.

Hizmetlerin stabil olarak sağlanması adına bu şirketler video görüntüleme kalitelerini geçici süreliğine düşürme kararı almıştı. Yüksek ilginin olduğu bir diğer platform ise Twitch oldu. Amazon’un sahibi olduğu video platformu ağırlıklı olarak oyuncuların buluşma noktası konumunda. Çevrimiçi yayın servisine yönelik yapılan araştırma, son günlerde COVID-19 etkisiyle yaşanan artışı gözler önüne seriyor.

Twitch’e İlgi Artıyor

Twitch’e İlgi Artıyor

İnsanların evlerinde kalması ile beraber sosyal medya ve oyun gibi eğlence temelli uygulamalara ilginin arttığı görülüyor. Çevrimiçi oyun servisi Steam’in son dönemde eş zamanlı kullanıcı rekoru kırdığı biliniyor. Yapılan araştırma bu artışın Twitch üzerinde de etkisini gösterdiğini ortaya koydu. Steamlabs tarafından yapılan araştırma Mart ayındaki Twitch izlenmelerinin bir önceki aya göre yüzde 23 oranında arttığını gösteriyor. Toplam izlenmenin 1.2 milyar saate ulaştığı belirtiliyor.

Yayın servislerindeki tek artış Twitch’e ait değil. Platformun en büyük rakibi olan Mixer için de benzer bir artış söz konusu. Araştırmaya göre Mixer’in izlenme süresi yüzde 15.9 oranında arttı. YouTube’daki oyun videolarında da yüzde 10.7 oranında bir artış yaşandığı belirtiliyor. Twitch izlenme süresi olarak bir önceki çeyreğe göre yüzde 17 artış yaşarken, anlık kullanıcı sayısında da yüzde 19.5 oranında bir artış yaşadı.

Son dönemde Twitch platformuna olan ilginin düştüğü yönünde haberler gündeme geliyordu. Popüler yayıncıların Twitch’i terk etmesi ve Mixer gibi rakiplerin güçlenmesi yayın servisini olumsuz etkilemişti. Ancak Corona virüsünün insanları eve kapatması ile beraber Twitch bu yılın ilk çeyreğinde 121 milyon saat ile izlenme rekoru kırdı. Amazon’un yayın platformu bu pazarın lideri olmasına rağmen karşısında Mixer, YouTube ve Facebook gibi önemli rakipler bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum