Yatırım yapmaya başla!

Twitch Test Ettiği Birlikte İzleme Özelliğini Kullanıma Sundu

Yayın servisi Twitch, bir süredir üzerinde çalıştığı birlikte izleme özelliğini ABD’de kullanıma sundu.
Twitch Test Ettiği Birlikte İzleme Özelliğini Kullanıma Sundu

İnsanların Corona virüsü nedeniyle evlerine kapandığı şu günlerde yayın servislerine ilgide büyük bir artış söz konusu. Netflix, YouTube, Twitch gibi pek çok dijital platform, anlık kullanıcı sayısı itibarıyla adeta patlama yaşıyor. Amazon’un sahibi olduğu yayın servisi Twitch, özellikle oyunlara yönelik yayınlar yapan kullanıcıları bir araya topluyor. Oyun yayınlarının yanı sıra pek çok kişi bağımsız içerikler hazırlıyor ve takipçileri ile etkileşime geçebiliyor

Platformda bulunan bağış özelliği sayesinde izleyenler, yayıncılara bağışta bulunabiliyor. Yayın servisi bir süredir izleyiciler arasındaki etkileşimi artıracak bir özellik üzerinde çalışıyordu. ‘İzleme Partisi’ adı verilen özellik ABD özelinde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Kullanıcılar artık aynı anda birlikte yayın izleme yapabiliyor. İnsanların evlerine kapandığı günlerde birlikte izleme özelliği büyük ilgi görecektir.

Twitch’e Beklenen Özellik Geldi

Twitch’e Beklenen Özellik Geldi

YouTube’un karşısındaki en büyük rakiplerden biri olan Twitch, yayıncıların içeriklerini izleyicilerin birlikte izlemesini sağlayan özelliğini ABD’de yayınladı. Ülkedeki tüm partnerler tarafından kullanılan bu özellik Amazon’un sahip olduğu orijinal yapımların da birlikte izlenmesini sağlayacak. Bununla beraber normal yayınlarda olduğu gibi birlikte izlenen yayınlarda da izleyiciler bağış yapabilecek.

Ekim ayından beri test edilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor. Benzer bir özellik üzerinde Netflix’in de daha önce çalıştığı gündeme gelmişti. Evlerine kapanan insan sayısı arttıkça, dijital platformlar üzerinden kullanıcı etkileşiminin artması abonelere kolaylık sağlayacaktır. Diğer yandan yayın servisi topluluk kurallarına dair bazı güncellemelerde bulundu.

Twitch’te Kural Değişikliği

Twitch’te Kural Değişikliği

Sosyal medya platformlarının tamamında olduğu gibi Twitch’te de belirli topluluk kuralları bulunuyor. Kullanıcıların kötüye kullanıma maruz kalmasını engellemek için belirlenen bu kurallar, belirli aralıklarla güncelleniyor. Yayın servisi Twitch, güncellediği topluluk kuralları ile çıplaklık kurallarına yeni kriterler getirdi.

Şirket uzun zamandır bu konuyla ilgili oldukça katı kurallara sahipti. Yapılan değişiklik ile insanların vücudunun hangi bölümlerinin görünüp görünmeyeceği yeniden belirlendi.

Twitch tarafından yayınlanan yönergede yapılan değişiklikler şu maddeler ile açıklandı:

  • Flamalar tamamen veya kısmen çıplak kalmayacak. Cinsel organların görünür anahatlarına izin verilmeyecek.
  • Vücutta kapsama alanının gerekli görüldüğü bölgeler opak şekilde kapanmalıdır. Şeffaf kıyafetler buna dahil değildir.
  • Cosplay, vücut sanatı ve diğer kostümler de bu yönergelere dahildir.
  • Mayoya gerekli bölgeleri kapattığı sürece izin verilir. Mayo ıslakken opak görünüme dikkat edilmelidir.
  • Gömülü medyalar istisnaya dahildir.
  • Bebek emziren bireyler istisnai durumdadır.

Twitch kullanıcıları yeni kuralların tamamına bu adresten göz atabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum