Yatırım yapmaya başla!

Twitch 2020’nin İkinci Çeyreğinde İzlenme Rekoru Kırdı

Yayın servisi Twitch, yılın ikinci çeyreğinde 5 milyar saat izlenmeye ulaştı.
Twitch 2020’nin İkinci Çeyreğinde İzlenme Rekoru Kırdı

İnternetin yaygınlaşması ile beraber dijital servisler her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Video yayın servisleri her gün milyonlarca kişiye hizmet sağlıyor. YouTube, Netflix, Twitch gibi platformlar bu alanda başı çeken mecralar olarak karşımıza çıkıyor. Ağırlıklı olarak oyun meraklılarının bir araya geldiği Twitch, izleyici sayısını sürekli artırmaya devam ediyor. Bununla beraber platformun izlenme sayıları da yükselişini sürdürüyor.

Amazon’un sahibi olduğu yayın platformu kullanıcılarına iyi bir deneyim sunmak adına farklı özellikler geliştirmeyi de sürdürüyor. Platform geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın ırkçı sözleri nedeniyle hesabını dondurma kararı almıştı. Şirket 2020 yılının ikinci çeyrek verilerine dair açıklama yaptı. Bu verilerde Twitch’in kullanıcı sayısı ve izlenme sayısında büyük artış olduğu görülüyor.

Twitch İkinci Çeyrek Verilerini Açıkladı

Twitch İkinci Çeyrek Verilerini Açıkladı

Amazon’un popüler yayın servisi Twitch son dönemde izleyici sayısını hızla artıyor. Yılın ikinci çeyrek verileri itibarıyla platformun toplam izlenme sayısı 5 milyar saate ulaştı.

Bu sayı yılın ilk çeyreğinde 3 milyar olarak kaydedilmişti. Dolayısıyla ilk çeyreğe göre yüzde 62.7 oranında bir artış yaşandığı görülüyor. Twitch kendi pazarında yüzde 67.6’lık paya sahip ve YouTube Gaming’in önünde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft yayın servisi Mixer’i kapatma kararı almıştı.

Twitch’in bu artışında son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinin büyük etkisi olduğu belirtiliyor. Virüs nedeniyle dünyanın dört bir yanında insanlar evlerine kapandı ve sokağa çıkma yasakları uygulandı. Bu da Twitch gibi mecralarda geçirilen sürenin artmasına neden oldu.

Facebook ve YouTube Rekabeti Kızışabilir

Facebook ve YouTube Rekabeti Kızışabilir

Streamlabs tarafından yapılan araştırmada Twitch’in ilk çeyrekteki 121.4 milyon olan yayın saatini ikinci çeyrekte 192.7 milyon saate kadar çıkardığı görülüyor. Bu verilerin elde edildiği sırada Microsoft’un Mixer platformu yayın hayatına devam ediyordu. Mecra Facebook Gaming ile birleşme kararı aldı. Tabi buradaki kullanıcıların ne yapacağını önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Twitch’in yanı sıra YouTube Gaming’in de yılın ikinci çeyreğinde izlenme rakamlarının arttığı görülyüor. Platform bu dönemde 1.5 milyar saat izlenme süresine ulaştı. Bir diğer yayın servisi Facebook Gaming ise 822 milyon saat ile sıralamada üçüncü sırada kendisine yer buldu. Uzmanlar ilerleyen dönemde YouTube Gaming ile Facebook Gaming arasında sıkı bir rekabetin yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum