Yatırım yapmaya başla!

Binlerce Dolar Biriktiren Annenin Küçük Sırrı!

Parasızlıktan ya da birikim yapamamaktan şikayet edenler buraya! Çünkü hemen şimdi tanışacağınız kadın, sadece bir alışkanlığı sayesinde 200.000 dolarlık birikim yapmış!
Binlerce Dolar Biriktiren Annenin Küçük Sırrı!

Ekmeğin aslanın ağzında değil midesinde olduğu şu zamanda, parasızlıktan ve birikim yapamamaktan dem vuran ne kadar insan var, hepimiz biliyoruz. Sonuçta; geçim şartları herkesin malumu! Bir de bu zor koşulların üzerine lükse özenme olayı girdi mi, işler iyice sarpa sarıyor! Çıkan yeni telefonlar, arabalar, eşyalar, gidilecek yeni yerler derken çoğumuz harcamanın dozunu kaçırıyoruz.

İşte bu nedenlerden dolayı sizlere 1 çocuk annesi Hannah Klose’den bahsetmek istiyorum. Çünkü o para biriktirmemek için söylenen bahaneler neler bunların farkında olarak hareket etmeyi biliyor. Kaldı ki sürekli sürdürdüğü bir alışkanlığı sayesinde bugüne kadar yaklaşık 200.000 dolar birikim yapmış.

36 yaşındaki Hannah Klose, Avustralya Brisbane’de eşi ve 2 yaşındaki çocuğuyla birlikte yaşıyor.

36 yaşındaki Hannah Klose

Tutumluluğu sayesinde 200.000 dolarlık biriktiren ve bunun yanında mortgage kredisi ödemelerinde de hiç zorlanmayan kadın, sırrının 2. el eşya satışı yapan dükkanlardan alışveriş yapmak olduğunu belirtiyor. Anlayacağınız, o binlerce liralık parayı, bit pazarlarını, kullanılmış eşya satan dükkanları gezerek biriktirmiş.

İç giyim ürünleri dışında her şeyin ikinci elini satın alan Klose, bu alışkanlığını daha 2 yaşında olan kızına bile aşılamış.

Klose, bu alışkanlığını daha 2 yaşında olan kızına bile aşılamış

Çocuklara paranın değerini anlatmanın yolları arasına rahatlıkla ekleyebileceğimiz bu alışkanlık sayesinde aile kaliteli ve mutlu bir yaşam sürdürüyor.

Ayrıca kullanılmış eşya satan yerleri gezerken bir yandan da eğlenceli vakit geçirmiş oluyor. Küçük kızının bile bu dükkanlardan kendisine eşya ve oyuncak bulduğunu söyleyen Hannah, eşinin de kendisine destek olduğunu belirtiyor.

Pahalı eşyalar için çuvalla para harcayan insanları anlayamadığını dile getiren kadın, bu alışkanlığını annesinden ve babasından aldığını söylemeyi de ihmal etmiyor.

Pahalı eşyalar için çuvalla para harcamıyor.

Daha az para harcayarak kaliteli bir hayat sürmenin yolunu bulmuş olan tasarruflu kadın, bir parça ürün için en fazla 3 euro harcıyor. Buna rağmen dolabı birbirinden güzel eşyalarla, hatta tasarım ürünü parçalarla dolu! Örneğin; Gucci marka bir çantaya sadece 6 dolar ödeyerek sahip olmuş.

Hayır kurumu mağazalarında ya da bit pazarlarında eşsiz parçalar bulduğunu belirten kadın, süreçten de inanılmaz keyif alıyor.

Ve hayatının sonuna kadar sürdüreceği bu alışkanlığı sayesinde biriktirdiği parayı deneyimler için harcamaktan çekinmiyor. Daha açık söylemek gerekirse o, kıyafetlere para saçmak yerine parasını çok daha akıllıca kullanıyor. Eşi ve çocuğuyla birlikte Fransa, İtalya, İngiltere, Amerika gibi pek çok ülkede tatil yapan Hannah, para harcanması ve harcanmaması gereken yerleri gayet iyi biliyor.

Çevresindeki insanlara da bu alışkanlığı kazandırmak isteyen Hannah, onlara şu soruyu soruyor.

“Paranızı yeni kıyafetler yerine paha biçilemez deneyimler kazanmak için harcamak istemez misiniz?”

Sonuçta; Hannah hikayesiyle birikim yapmamak için bahane bulanlara örnek oluyor diye düşünüyorum. Nitekim istendiği takdirde yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığı gerçeğine gözlerimizi kapatsak da bir yerlerden bunun sesini duyuyoruz. Tıpkı nasıl iyi yaşanacağını bilen Hannah Klose’nin sesi gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Tasarruf kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum