Yatırım yapmaya başla!

Tutuklu Milyarder Prens Aylardır Merak Edilen Soruları Cevapladı!

Suudi Prens El-Velid bin Talal, aylardır tutuklu olduğu otel odasında verdiği röportajda merak edilen soruların yanıtlarını verdi. İşte prensin açıklamaları;
Tutuklu Milyarder Prens Aylardır Merak Edilen Soruları Cevapladı!

Suudi Arabistan’ın gözaltına alına zenginleri arasındaki en dikkat çekici isim olan Prens El-Velid bin Talal hakkında şaşırtıcı gelişmeler var. Zira son dönemlerde pek çok iddiayla gündeme gelen milyarder Prens, Kasım ayının ilk haftalarından beri tutuklu olduğu otel odasında merak edilen soruların cevaplarını verdi.

Reuters’a konuşan El-Velid bin Talal, Suudi Prenslere işkence ediliyor iddialarına ve daha bir dizi farklı konuya açıklık getirdi. Ve çok yakında serbest kalacağını söyleyen El-Velid bin Talal, bu açıklamaları işkence gibi iddiaların tamamen asılsız olduğunu göstermek için yaptı.

Konuyla ilgili son olarak; Suudi Arabistan’da eylem yapan prenslerin gözaltına alındığını duyduğumuzu hatırlatarak başlayalım.

Suudi Arabistan Prenslere İşkence Ediliyor İddialarıNitekim prenslerin eylem nedenleri arasında tutuklu olanların serbest bırakılması, ayrıca prenslere tazminat ödenmesi talepleri vardı. Bununla birlikte prensler hükümetten kraliyet üyelerinin su ve elektrik faturalarının devlet tarafından ödenmemesini öngören kararnamenin iptal edilmesini istemişlerdi.

Netice olarak ise eylem yapan 11 prensin gözaltına alındığı ve emirlere karşı gelmekten yargılanacakları belirtilmişti.

Suudi Prens Kısa Süre Sonra Serbest Kalacakİlaveten; gözaltındaki Suudi Prensin özgürlüğüne 6 milyar dolar biçildiği yönünde iddialar ortaya çıkmış, El-Velid bin Talal’ın bu parayı ödemesi için yatırım şirketi Kingdom Holding Company’e ait hisselerinin bir bölümünü elden çıkaracağı söylenmişti.

İşte tam da bu noktada El-Velid bin Talal bütün bu iddialara cevap vermek için Reuters’a konuştu.

El-Velid bin Talal Reuters'e KonuştuGözaltında tutulduğu Riyad’daki Ritz-Carlton Oteli’nde konuşan El-Velid bin Talal, masum olduğunu ispatlamak için hükümet yetkilileriyle görüşme yapmaya devam ettiğini belirtti. Ayrıca tutuklu olduğu süre boyunca hiçbir şekilde işkence görmediğini, aksine gayet iyi bakıldığını dile getirdi.

Öte yandan; ünlü yatırım şirketi Kingdom Holding Company’nin tüm kontrolünü yeniden eline almayı beklediğini açıkladı.

Suudi Prens'in Kingdom Holding Company'sine Birşey OlmayacakHükümetin mal varlığına el koymayacağını ve kısa süre içinde salıverileceğini düşündüğünü söyleyen El-Velid bin Talal, hükümetle aralarındaiki anlaşmazlığı çözmek üzere olduklarını ifade etti.

“Burada gayet iyiyim, tıpkı evimdeki gibi berberim bile buraya geliyor” diyen Suudi Prens, kaldığı yeri gezdirmeyi de ihmal etmedi. Tüm bunlara ek olarak; serbest kaldıktan sonra Suudi Arabistan’ı terk etmeyeceğini, orasının ülkesi olduğunu ve her şeyinin orada olduğunu açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum