Yatırım yapmaya başla!

Starbucks’ta Tutuklanan Siyahi Müşteriler, Kahve Zinciri ve Philadelphia ile Uzlaştı!

12 Nisan’da yaşanan ve tüm dünyada yankı uyandıran iki siyahi müşterinin Starbucks’ta tutuklanması olayında, tarafların uzlaştığı duyuruldu. Detaylar aşağıda;
Starbucks’ta Tutuklanan Siyahi Müşteriler, Kahve Zinciri ve Philadelphia ile Uzlaştı!

Donte Robinson ile Rashon Nelson’ın Philadelphia’da bulunan bir Starbucks şubesinde tutuklanmaları, birkaç hafta önce bütün manşetlerde yer etmişti. Zira iki siyahi müşteri, arkadaşlarını beklediklerini söylemelerine rağmen sipariş vermedikleri gerekçesiyle tutuklanarak gözaltına alınmışlardı.

Fakat bu anların başka bir müşteri tarafından çekilip sosyal medyada viral olmasıyla Starbucks yoğun eleştiri almış, ırkçılık söylemlerinin yayılmasıyla ülke çapında protestolar düzenlenmişti.

Neticede işlerin kontrolden çıktığını anlayan Starbucks CEO’su siyahi müşterilerden özür dilemiş ve olaydan dolayı üzüntü duyduğunu açıklamak durumunda kalmıştı.

Starbucks CEO’su Özrü Kabul EdildiBunun yanında; ırkçılık ve ayrımcılık konusunda gerekenlerin yapılacağını duyuran Starbucks ABD’de bulunan 8 bin mağazasını 29 Mayıs’ta öğleden sonra kapatmış, yaklaşık 175 bin elemana ırkçılık ve etik değerler konusunda eğitim verileceğini belirtmişti.

Tam da bu noktada sert eleştirilerin hedefi olan Philadelphia ile Starbucks’ın, siyahi müşterilerle vardığı anlaşmadan bahsedebiliriz.

Starbucks tarafından duyurulan habere göre; kahve zinciri ile tutuklanan iki siyahi müşteri arasında bir anlaşma imzalandı.

Starbucks ile Tutuklanan Mülşteriler Arasında Anlaşma İmzalandıHer ikisi de 23 yaşında olan Donte Robinson ile Rashon Nelson’ın açıklanmayan bir tutar ve Arizona Eyalet Üniversitesi’nde online bir programa katılarak derecelerini tamamlamaları için burs karşılığında anlaştığı bildirildi.

Ayrı başka bir anlaşmanın da Philadelphia’nın Donte Robinson ile Rashon Nelson’a sembolik olarak 1 dolar vermesi ve genç girişimciler için 200 bin dolarlık bir lise girişimcilik programı kurulması için yapıldığı belirtildi.

İkilinin bu konuyla ilgili çok uzun süre düşündüğü ve istedikleri değişimi görmek için en iyi yolun bu olduğuna karar verdiği söylendi.

Donte Robinson ile Rashon Nelson, Kahve Zinciri ve Philadelphia ile Uzlaştı!İlaveten Donte Robinson ile Rashon Nelson; ekonomik açıdan kötü bir yerde büyüdüklerini ve söz konusu anlaşmaların onlar gençken olmayan fırsatları diğerlerine sunabilmek için iyi bir fırsat olacağını dile getirdi. Philadelphia Belediye Başkanı Jim Kenney de ikiliye onlarla uzlaştıkları ve böyle faydalı bir projeyi önlerine sundukları için teşekkür etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum