Yatırım yapmaya başla!

TÜSİAD Başkanı Hedeflerinin Dijital Çağı Yakalayan Bir Türkiye Olduğunu Söyledi

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Hızlandırıcı Programı'nın başarı hikayelerinin katılımcılarla paylaşıldığı etkinlikte konuşan TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, hayallerinin dijital çağı yakalayan bir Türkiye olduğunu belirtti.
TÜSİAD Başkanı Hedeflerinin Dijital Çağı Yakalayan Bir Türkiye Olduğunu Söyledi

TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Hızlandırıcı Programı (TÜSİAD SD²) etkinliğine katılan TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) Başkanı Erol Bilecik, Türkiye’nin artık kısa vadeli değil, uzun vadeli yarışların kazananı olmak zorunda olduğunu belirterek, dördüncü sanayi devriminde henüz yolun başında ve rekabetin gerisinde olduğumuzu söyledi.

Türkiye’de dijital dönüşüm sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosistemin desteklenmesi hedefi ile başlatılan programın başarısının paylaşıldığı etkinlikte açıklama yapan Bilecik; “Dördüncü Sanayi Devrimi’ni yakalayarak dış kulvardan gelip yarışı kazanabiliriz, bu imkansız değil.” söylemini kullandı.

Erol Bilecik amaçlarının güçlü ekonomi, artan rekabet ve katma değeri yüksek üretim olduğunu söyledi.

İşin özünde heyecan ve başarı olduğunu, gelecek dönemlerde de aynı hedefler doğrultusunda çalışacaklarını dile getiren Bilecik, dernek olarak 50 yılı aşkın bir zamandır demokratik ve gelişmiş bir Türkiye ideali için çaba harcadıklarını anlattı. Amaçlarının güçlü ekonomi, rekabet gücü yüksek ve katma değerli üretim olduğunu, bu hedefi gerçekleştirmek için “Sanayi 4.0” diyerek yola çıktıklarını ifade etti.

TÜSİAD Başkanı Bilecik; “Dijital çağı yakalayan bir Türkiye hayali için harekete geçtik” dedi.

Bugüne kadar Sanayide Dijital Dönüşüm için yaptıklarının Türkiye için kayda değer etkiler yarattığını, TÜSİAD SD² Programı‘nda bu çabaların somut sonuçlarının alınmaya başladığını belirtti. Güçlü ve rekabetçi Türkiye için teknoloji kullanıcıları ve KOBİ ölçeğindeki teknoloji tedarikçileri arasındaki kopukluğun giderilmesi gerektiğini söyleyen Bilecik, inovasyon ekosistemini güçlendirmeye yönelik ciddi katkılar sağlamaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin ilk üç sanayi devrimini kaçırdığını belirten Erol Bilecik, dördüncü sanayi devriminde hem yolun başında olduğumuzu hem de rekabetin çok gerisinde olduğumuzu dile getirdi. Ancak şimdi önümüzde yeni fırsatlar olduğunu, bu nedenle dış kulvardan gelerek yarışı yakalayabileceğimizi ekledi.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Lideri Bahadır Balkır söz konusu program hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Bu alanda 2015 yılından bu yana yaptıkları çalışmaları her zaman kamu, özel sektör ve akademi işbirliğinde yapmaya özen gösterdiklerini söyleyen Balkır, hazırlanan tüm rapor ve yapılan etkinlikler sayesinde Türkiye’de bu konudaki farkındalığı artırmaya, tecrübe ile bilgilerin paylaşılmasını sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Türkiye’de teknolojinin sadece kullanılmasının değil aynı zamanda üretilmesini de çok elzem bulduklarının vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum