Yatırım yapmaya başla!

TÜRSAB/Bağlıkaya: “Türkiye Turizmi Tıpkı 2019’da Olduğu Gibi 2020’de de Rekor Kıracak”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya'nın açıklamaları 2020 yılında turizm sektöründe rekor yakalanabileceğine işaret etti.
TÜRSAB/Bağlıkaya: “Türkiye Turizmi Tıpkı 2019’da Olduğu Gibi 2020’de de Rekor Kıracak”

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, bu yılı oldukça verimli geçiren ve Türkiye ekonomisine yüksek miktarlarda döviz girdisi sağlayan turizm sektörünü ele aldı. Sektörün 2019’un sonuna sağlıklı bir şekilde yaklaştığını söylerken, 2020 yılında da hedeflerin üzerinde rakamlar yakalamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bağlıkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 yılı için belirlenen turizm hedeflerine ulaşabilmek için güçlü bir çaba gösterileceğini aktardı.

Turizm Hedeflerine UlaşılacakAvrupa pazarının Türkiye turizmi için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Bağlıkaya, bu bölgenin sektöre sağladığı katkının büyük olduğundan söz etti. Türkiye’de huzur ve güven var olduğu sürece turist sayısı ve bundan elde edilen gelirlerde artış olacağını söyledi.

Ukrayna ve Rusya da dahil olmak üzere Türkiye’ye kısa süreli uçuş mesafesinde bulunan pazarların önemine işaret etti. Buraların 40 milyonu aşkın turist hedefi için ana pazarlar olduğunu ekledi. Ülkemizin hemen hemen her turizm alanında başarı gösterdiğini açıklayan Bağlıkaya, kültür, spor ve sağlık turizmine de yoğunlaştıklarını ve çabalarının meyve vermeye başladığını ifade etti. özellikle sağlık turizmi alanında Türkiye’ye güveninin tam olduğunu belirtti.

Bağlıkaya, Türkiye’nin sağlık turizmi alanında öncelerde Arap ülkelerinden rağbet gördüğünü anımsattı. Şimdilerdde Avrupa ülkelerinden de bu alanda bir yönelim olduğunun haberini verdi ve ilerleyen dönemlerde trafiğin daha da artacağını aktardı.

Bağlıkaya, uçak sayılarında kaydedilen artış neticesinde turist sayılarının da arttığını belirtti.

Uçak Seferlerinin Artışı Turist Sayısını ArtırıyorArdından, Türkiye’ye daha fazla turist getirmenin yolunun uçak seferlerinin artırılmasından geçtiğini sözlerine ekledi. Türk turizm sektörü için yurt dışındaki uçak seferlerinin yeterli olmadığı konusunda bir yorumda bulundu. Bu noktada Hint pazarını örnek gösterdi ve oralardaki uçak seferlerinin %80-100 arasında artırıldığına dikkat çekti. Hint ve Japon pazarlarının küçül olmasına rağmen daha fazla harcama kapasitesi bulundurduğunu söyleyen Bağlıkaya, bu bölgelerin önemine bir kez daha vurgu yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum