Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türksat, CABSAT 2023’de Orta Doğu’daki İş Birliklerini Artırıyor

Türksat, Dubai'de düzenlenen uydu hizmetleri ve yayıncılık organizasyonuna katılarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da iş birliklerini artırıyor. Detaylar haberde;
Türksat, CABSAT 2023’de Orta Doğu’daki İş Birliklerini Artırıyor
HABER GİRİŞ

Türksat tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Türksat AŞ, Dubai’de düzenlenen Orta Doğu’nun en büyük uydu hizmetleri ve yayıncılık organizasyonu olan CABSAT 2023’e katıldı. Uydu hizmetleri ve yayıncılık organizasyonu CABSAT 2023’ün 16 Mayıs’ta başlayarak 3 gün süreceği bildirildi.

Yapılan açıklamada Türksat AŞ Uydu Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Selman Demirel’in görüşlerine de yer verildi. Demirel, CABSAT 2023’ün Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin en büyük uydu ve yayıncılık etkinliği olduğunu kaydetti.

CABSAT 2023’ün bu coğrafyanın kalbi olarak nitelendiren Demirel, bütün paydaşların ve müşterilerin etkinlikte yerini aldığını belirtti. Türksat AŞ uydularının gücü ile birlikte bölgedeki iş birliklerinin büyük ölçüde artırıldığını vurguladı.

Bölgedeki Gücünü ve Pazarlama Faaliyetlerini Artırdı

Türksat olarak mevcut uydularıyla birçok coğrafyayı kapsayacak şekilde hizmet verebildiklerini ifade eden Demirel, “Yeni uydularımız Türksat 5A ve Türksat 5B ile de bölgedeki gücümüzü ve pazarlama faaliyetlerimizi artırmış bulunuyoruz.” dedi.

Özellikle Afrika ve MENA bölgesine Türksat 5B ile artık çok yüksek hızda data hizmetinin de verileceğinin altını çizdi.

GCM Yatırım Banner

Türksat Uydu İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Kazım Efendioğlu da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Efendioğlu, Türksat 5B uydusunun hizmete alınmasıyla Orta Doğu MENA bölgesindeki birçok ülkede internet ve data hizmeti verilebildiğini paylaştı.

Söz konusu kapsamda bölgesel iş birliklerinin arttığını bildiren Efendioğlu, “Aynı zamanda diğer uydularımız üzeninden de televizyon yayıncılığı için birçok firma ile işbirliklerini bu etkinlikte değerlendirmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

CABSAT 2023 organizasyonuna katılan Türksat AŞ, Türksat’ın milli anten ailesi PeycON’un HidrON, TerrON, MicrON ve AerON antenlerini de etkinlikte görücüye çıkardığı kaydedildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.