Paylaşım

TurkNet’ten Adil Kullanım Kotası ile İlgili Flaş Karar


 

Türkiye’nin en büyük internet servis sağlayıcılarından birisi olan TurkNet adil kullanım kotasını tüm aboneleri için kaldırdığını açıkladı. Peki AKN’nin kalkmasıyla beraber firmanın kullanıcılarını başka hangi gelişmeler bekliyor. Ayrıntılar haberimizde…

Türkiye’nin hemen her yerinde internet hizmeti veren TurkNet firması mevcut aboneleri ve yeni abone olacaklar için adil kullanım kotasının tamamen devre dışı bırakılacağını açıkladı. Düzenlemeden önce internet servis sağlayıcısına abone olan kullanıcıların adil kullanım kotaları 150 GB üzerinden hesaplanıyordu. 2018 yılı sonunda tamamen kaldırılması beklenen AKN için bu yıl içerisinde kademeli geçiş için start verilmişti.

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebier düzenlediği basın toplantısı ile AKN’yi Türkiye’de ilk kaldıran internet servis sağlayıcısı olduklarını duyurdu. Çelebier yaptığı açıklamada, daha önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılarına önemli kolaylıklar sağladıklarını söyleyerek, “Türkiye’deki müşterilerimizi ve TurkNet’e yeni gelecek herkesi AKN’siz internetle buluşturuyoruz. TurkNet’liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz. Kendini müşterilerimizin yerine koyabilen, en yetkin, en yenilikçi insanlarla çalışarak yepyeni çözümler üretiyoruz, yaratıcı fikirlerle sektör ve teknolojinin sınırlarını genişletiyoruz. Biz internet çağının bireyleriyiz” ifadelerine yer verdi.

TurkNet 20 Nisan itibariyle kendi altyapısında bulunan abonelerinin adil kullanım kotalarını kaldırmaya başlamıştı. Firma Genel Müdürü Cem Çelebier kendi altyapılarında bulunan abonelerin AKN’lerinin kaldırılmasının ardından tüm abonelerin de adil kullanım kotalarının 250 GB’a kadar çıkararak mevcut altyapılarını test ettiklerini belirtti. Son yapılan düzenlemeyle ise sahip oldukları tüm aboneleri için adil kullanım kotasını tamamen kaldırdıklarının müjdesini verdi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın