Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’nin En Büyük Bankası İş Bankası Oldu

Türkiye İş Bankası, dünyanın en büyük 1000 bankası sıralamasında 122. sırada yer aldı. İşte araştırmanın detayları:
Türkiye’nin En Büyük Bankası İş Bankası Oldu

Dünyanın en saygın ekonomi yayınları arasında yer alan Banker dergisi, her yıl düzenli olarak yayınladığı en büyük bankalar listesini hazırladı. Bu listeye göre Türkiye İş Bankası, dünyanın en büyükleri sıralamasında 122. sıraya yerleşti. Böylece Türkiye’nin de en büyük bankası unvanını almış oldu.

Banker dergisi tarafından hazırlanan liste; bankaların ana sermaye büyüklüğüne göre yapılıyor. 1000 bankanın yer aldığı listede, İş Bankası ülkemizin gururu oldu.

Banker Dergisi Listesi Yayınlandı

Güçlü sermaye yapısı ve yüksek karlılığı ile Türk bankaları arasında da öne çıkan İş Bankası, birçok Avrupa bankasını geride bıraktı. Listeye ulaşmak için tıklayın.

İş Bankası Avrupa Bankalarını Geride Bıraktı

Dünyanın En Büyük 1000 Bankası sıralamasında 7 Türk banka daha yer alıyor. İş Bankası, Türkiye’nin en büyük özel bankası unvanına sahipken dünya sıralamasına da girmesi sevinç kaynağı oldu.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yayınlanan liste sonrasında değerlendirmede bulundu ve sürdürülebilir büyüme stratejisi konusunda planlarından bahsetti.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali

Bali, 2017 Mart itibariyle İş Bankası’nın büyüklüğünü 333 milyar liraya çıkarttığını dile getirerek bu başarıdan mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi. Ülke ekonomisine, istihdama ve katma değer yaratan sektörlere kesintisiz finansman desteği vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

İş Bankası’nın büyüklüğü yalnızca ekonomik büyüklük olarak görmediklerini söyleyen Adnan Bali, çalışanlardan müşterilere kadar büyük bir aile olduklarından bahsetti.

İş Bankası Büyük Bir Aile

Aynı zamanda “tüm faaliyetlerimizle çalışanlarımız, müşterilerimiz, hissedarlarımız, tüm paydaşlarımız için değer katmak olarak görüyoruz,” sözlerini kullandı. Bu başarının da bu anlayışı benimsemelerinin bir sonucu olarak elde ettiklerini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum