Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’den Ukrayna’ya Destek! Bayraktar TB2 SİHA’lar Gidiyor

Baykar, Halkın Bayraktar'ı kampanyasından gelecek bağışlarla alınması planlanan 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'yı Ukrayna'ya hibe ettiğini duyurdu.
Türkiye’den Ukrayna’ya Destek! Bayraktar TB2 SİHA’lar Gidiyor
HABER GİRİŞ

Milli S/İHA’ları geliştiren teknoloji şirketi BAYKAR’ın resmi Twitter hesabından akşam saatlerinde paylaşılan duyuruya göre 3 adet Bayraktar TB2 SİHA, Ukrayna’ya hibe edildi.

Yapılan açıklamada; Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek amacıyla Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için “Halkın Bayraktar’ı” adı verilen bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığının öğrenildiği belirtildi.

“Kalıcı Barış İçin Dua Ediyoruz”

Kamuoyunun tanıdığı isimler, sanatçılar, gazeteciler, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocukların bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük ya da küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulunduğu belirtilen yazılı metnin son kısmında şu ifadelere yer verildi:

Vatansever Ukrayna halkının belirlenen hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna’ya hibe ediyoruz.

Bu hedefe ulaşmak amacıyla toplanan tüm bağışın ise Ukrayna’nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz. Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz.

GCM Yatırım Banner

Ukrayna’da AVM Füzelerin Hedefi Olmuştu

Bu arada Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın şiddeti artıyor. Son olarak Kremenchuk’ta bir AVM, Rus füzelerinin hedefi oldu. Zelenski saldırının gerçekleştiği esnada, AVM’nin içerisinde binden fazla kişi olduğunu ve hayatını kaybedenlerin sayısını tahmin etmenin imkansız olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.