Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Yüzyılı Tanıtıldı! Ankara’da Büyük Coşku

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da vatandaşlara seslendi. Türkiye Yüzyılı kapsamında kritik ifadeler kullandı. Erdoğan’ı büyük bir kalabalık karşıladı.
Türkiye Yüzyılı Tanıtıldı! Ankara’da Büyük Coşku
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda Türkiye Yüzyılı Tanıtım Toplantısı çerçevesinde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı’nın arifesinde anlamlı bir günde Türkiye Yüzyılı’nı kutladıklarını söyledi. “Türkiye Yızyılı’nda ne var? Bunları sizlere açıklayacağım. Karşımda şu anda Kızılelma’yı görüyorum, öbür tarafta Gökbey’i görüyoruz. Laf değil icraat icraat.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzyılı tanıtım toplantısında aralarında Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin de bulunduğu 11 siyasi partinin genel başkanları davet edilmişti. Deva ve Gelecek Partileri ile HDP ise davet edilmedi.

Eğitimde, sağlıkta ve ulaşımda yapılanları hatırlattı ve enerjide nereden nereye gelindiğini vurguladı. Gençlere, hanımlara ve ana kademeye inandığını söyledi. Kimsenin onları bölemeyeceğini, önlerine taş koyamayacağını aktardı.

Gün içinde sosyal medya üzerinden de paylaşım yapan Erdoğan, siyaseti Türkiye için eser üretmek ve millete hizmet etmek için yaptıklarını ifade etti. Hizmet yolculuklarını Türkiye yüzyılı ile zirveye çıkaracaklarını paylaştı.

Erdoğan’dan Enflasyon Vurgusu

500 bin sosyal konut, 1 milyon konut amaçlı arsa, 50 bin işyeri hedefi millet ile paylaştıklarını, ilk etabı 2 yıl içinde bitireceklerini söyledi. Satın alma paritesine göre Türkiye’yi dünyanın en büyük 11. Avrupa’nın 4. En büyük ekonomisi konumuna yükselttiklerini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Enflasyonu kontrol altına alarak Türkiye’yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüteceklerini bildirdi.

“Milletimizi Sahipsiz Bırakmadık”

Net asgari ücreti, hem çalışanı hem işvereni koruyacak şekilde 184 liradan 5500 liraya çıkardıklarını hatırlattı. Toplam istihdamı 31 milyonun üzerine yükselttiklerini, mahkeme sayısını adli yargıda yüzde 91, idari yargıda yüzde 41 artırdıklarını kaydetti.

Hakim ve savcı sayısını 9 bin 349’dan 22 bin 727’ye yükselttiklerini aktardı.

İnsanların sokakta evinde işyerinde huzurla hayatını sürdürebilmesini sağladıklarını, demokrasinin uç beyleri muhtarları asgari ücret düzeyinde gelire kavuşturduklarını anımsattı.

“Yarın Togg’un İlk Aracını Banttan İndiriyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın Togg’un ilk aracını banttan indiriyoruz. Ülkemizi salgın ve savaşla sarsılan dünyanın yeni tedarik merkezi haline getirecek altyapıyı kurduk, şimdi de geliştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz’de yeni müjdelerin sevincini Türkiye ile paylaşacaklarını, yerli enerji üretimine yapılan yatırımlarla Türkiye’nin dışa bağımlılığını azalttıklarını söyledi.

Erdoğan, “Putin’in açıklamalarını duydunuz. Rusya’dan doğalgazı Türkiye’den Avrupa’ya yapacağız. Bunlar durup dururken olmadı. Gerçek manada diplomasinin işletilmesiyle oldu.” dedi.

“Milli Hafızamıza Kazıyacağız”

Cumhuriyetin birinci asrının son yılına girmeye hazırlanıldığını günlerde Türkiye Yüzyılı’nın ahdi için bir araya geldiklerini, Türkiye Yüzyılı’nı milli hafızaya kazıyacaklarını belirtti. Osmanlı Devleti ile birlikte milleti tarihe gömmek isteyenlerin Çanakkale ya da Küt’ül Amare’deki gibi doğrudan karşılarına çıkmadıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilanı ile yeni bir döneme adım attıklarını, tüm sıkıntı ve kazanımlarıyla ilk yüzyılı geride bırakırken küllerinden yeniden doğuşun öncülerini selamlamak istediğini vurguladı.

“Maşalar Hiç Eksik Olmadı”

Cumhuriyetin maalesef kendi içinde barışık yaşayamadığını, kirli hesaplarda kullanılan maşaların hiç eksik olmadığını dile getirdi. Türkiye’nin, vesayet güçlerinin yönetiminde kalanların elinde yıllarını heba ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin ulaşmış olması gereken kalkınma ve demokrasi seviyesi arasındaki farkın eskiden çok büyük olduğunu, bu anlayışla Türkiye’yi 20 yıl boyuna durmak yola devam diyerek büyüttüklerini bildirdi.

“Hiçbir Beşeri Hırsımız Yok”

Ekonomiyi büyüterek refahı tabana yaymak suretiyle Türkiye’yi tüm fertleriyle birlikte zenginleştirdiklerini söyleyen Erdoğan, “Milletimizin karşısına böyle bir mirasla çıkıyoruz. Milletimize kazandırdığımız eser ve hizmetleri sadece bir girizgah olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılına iyi bir giriş yapmak istiyoruz. Başka hiçbir beşeri hırsımızın olmadığının bilinmesini isterim.” ifadelerini kullandı.

“Özgürlükçü ve Sivil Bir Anayasaya Girişimlerimiz Geliyor”

20 yılda Türkiye’de eğitim, sağlık, enerji, sanayi ve tarım alanlarında eserler kazandırırken hayata geçiremedikleri işler olduğunu da belirtti. Türkiye’yi darbe anayasasından kurtararak özgürlükçü ve sivil bir anayasaya kavuşturma girişimlerinin geldiğini söyledi. 12 Eylül anayasasının raf ömrünün çoktan dolduğunu vurguladı.

Erdoğan, Başörtüsü Teklifi için Önümüzdeki Haftayı İşaret Etti

Erdoğan, başı açık örtülü herkesin haklarının güvence altında olacağını, aileleri sapkın akımlardan koruyacak yeni biranayasa değişikliği hazırladıklarını aktardı.

Önümüzdeki hafta teklifi Meclis’e sunarak Türkiye’nin gündeminden çıkaracaklarını, Türkiye’nin gündeminde olmadığını birilerinin zorla soktuğunu belirtti.

“Herkesle Yürümeye Hazırız”

Türkiye’nin küresel ve bölgesel bir cazibe merkezi haline dönüştüğünü belirten Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin büyümesine, kalkınmasına katkı veren herkesi bağrına bastığını aktardı.

Küresel zenginlikten Türkiye’nin aldığı payı yükseltmenin yolunun da bu olduğunu paylaştı. Hayallerinin Türkiye Yüzyılı olduğuna değindi ve yapılacak her katkının çok önemli olduğunu ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın