Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’nin İlk Yerli Yapay Zeka Uygulaması Serdoo ile Tanışın!

Türkiye'nin ilk yapay zeka uygulaması pazara sunuldu! Etiya Bilgi Teknolojileri adındaki Türk yazılım şirketinin Silikon Vadisi'ndeki çalışmaları nihayet sona erdi. Çalışmalar sonucunda ise ilk yerli yapay zeka uygulaması Serdoo ortaya çıktı! İşte Türkiye'nin ilk yapay zekası Serdoo hakkındaki detaylar;
Türkiye’nin İlk Yerli Yapay Zeka Uygulaması Serdoo ile Tanışın!

Türkiye’nin ilk yapay zeka uygulaması Serdoo, şirketleri büyük bir dertten kurtaracak gibi görünüyor. 2004 yılında kurulan ve henüz 13 yıllık genç bir şirket olan Etiya, meydana getirmiş olduğu yazılımlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Özellikle de Silikon Vadisi’nde yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları sonucunda oluşturmayı başardığı ilk yerli yapay zeka Serdoo ile bu başarısını taçlandırıyor.

Gelişen teknoloji ile geçmişin en iyi bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşürken, Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım şirketlerinden Etiya’dan da sevindirici bir haber geldi. İlk Türk yapay zeka uygulaması Serdoo için yapılan testlerin başarıyla sonuçlandığı ve pazara sunulacağı belirtildi. Peki, ilk yerli yapay zeka uygulaması hangi alanlarda kullanılabilecek ve hangi işlemleri gerçekleştirebilecek? Yerli yapay zeka, Serdoo hakkında merak edilenler haberimizin detaylarında.

İşte ilk yerli yapay zeka uygulaması Serdoo ile ilgili detaylar;

İlk Yerli Yapay Zeka Serdoo Nerelerde Kullanılacak?

İlk Yerli Yapay Zeka Serdoo Nerelerde Kullanılacak?Geçtiğimiz hafta ilk yerli yapay zeka uygulamasının hem Türkiye hem de Arap ve Amerika pazarlarına sunulacağı belirtildi. Etiya Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Aslan Doğan’ın açıklamasına göre; yüzde 100 yerli, Türkiye’nin kurumsal uygulama anlamında ilk yapay zekası Serdoo, pazara sunulmuştu.

 Serdoo adındaki bu yerli yapay zeka uygulamasının genellikle yazılı iletişimin tercih edildiği müşteri hizmetleri ve çağrı merkezleri gibi kuruluşlarda kullanılacağı belirtiliyor. Müşteri odaklı bir yapay zeka olan Serdoo’nun özellikle de yazılı kanallarda müşteriye dönüş süresini yüzde 50’ye kadar kısalttığı da söyleniyor. Peki, yerli yapay zeka hangi işlemleri gerçekleştirebiliyor?    

İlk Türk Yapay Zeka Uygulaması Neler Yapabiliyor?

İlk Türk Yapay Zeka Uygulaması Neler Yapabiliyor?Genel anlamıyla şirketlerde düzenli olarak gerçekleşen, kontrol ve takip mekanizmasını hem hızlandırmak hem de daha kolay hale getirebilmek için meydana getirilen yerli yapay zeka Serdoo’nun yapabilecekleri elbette ki bununla sınırlı değil. Söylenileni anlayan Serdoo, Türkçe doğal dil işleme özelliğiyle; müşterilerden konuyla ilgili gönderilen e-postaları, mesajları ve sosyal medya paylaşımlarını analiz etme yeteneğine kavuşuyor.

GELECEĞE IŞIK TUTAN AKILLARA ZARAR TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Böylelikle müşterilerin yaşamış olduğu sorunların en kısa sürede çözüme kavuşabilmesini sağlıyor. Ayrıca müşterinin yaşamış olduğu soruna bağlı olarak konunun uzmanı olan müşteri temsilcilerine de yönlendirebilen ilk yerli yapay zeka Serdoo, hem yerli hem de yabancı şirketlerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

Türkiye’nin İlk Yapay Zeka Uygulaması Yazılım İhracatını Arttırabilir!

Serdoo Yazılım İhracatını Arttıracak!Elbette ki ilk yapay zeka uygulaması olan Serdoo, Westworld dizisindeki yapay zeka robotları gibi değil. Şimdilik bu robotlar birer hayalden ibaret olsalar da yakın zamanda gelişen teknolojiyle birlikte gerçeğe dönüşebilirler. İşte yapılan testlerin tümünden başarıyla geçen ilk yerli yapay zeka uygulaması Serdoo da son yılların “oyun değiştiricisi” olarak görülen yapay zeka için Türkiye’nin atmış olduğu en önemli adımlardan biri olabilir.

Türkiye'nin İlk Yapay Zeka Uygulaması Yazılım İhracatını Arttırabilir!2015 yılından itibaren Etiya Bilgi Teknolojileri şirketinin, Silikon Vadisi’nde yapmış olduğu araştırmalar ve testler sonucunda müşteriye geri dönüşü %50 hızlandırmakla kalmayıp, şirketlerde yazılı iletişime ayrılan süreyi de %40 oranında azaltan Serdoo, şirketlerin yüzünü güldürmeyi başaracak. Ayrıca Aslan Doğan’ın belirttiğine göre Serdoo ile en az 15 milyon dolarlık yazılım ihracatı da gerçekleştirilecek. Aynı zamanda da rutin işlerden kaynaklanan verimsizliğe de son vereceklerini açıklayan Doğan, önümüzdeki yıllarda yapay zekanın bütün şirketler için çok daha önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekledi.

2017 YILINDA BEKLENEN TEKNOLOJİK GELİŞMELER VE İCATLAR İÇİN TIKLAYIN.  

Türkiye’nin belki de en önemli teknolojik gelişmelerinden biri olan, ilk yerli yapay zeka uygulaması Serdoo, 13 yıllık yazılım devi Etiya’nın başarı odaklı çalışmaları sonucunda meydana getirildi. Peki, sizce Serdoo, hem yerli hem de yabancı piyasada başarılı olabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum