Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ve Suudi Arabistan Yetkilileri Sanayi Sektörünü Görüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Detaylar haberde;
Türkiye ve Suudi Arabistan Yetkilileri Sanayi Sektörünü Görüştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Suudi Arabistan Sanayi ve Maden Kaynakları Bakanı Bandar bin İbrahim Alkhorayef ve beraberindeki heyetle ikili görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme kapsamında ekonomi, ticaret, sanayi ve teknoloji alanlarında işbirliğinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi üzerinde duruldu.

Sanayi ve Teknoloji Alanlarında İşbirliğini Güçlendirme Mesajı

Bakan Kacır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla görüşmeyi değerlendirdi.

Paylaşımında, “Suudi Arabistan Sanayi ve Doğal Kaynaklar Bakanı Bandar bin İbrahim Alkhorayef ve beraberindeki heyetle bakanlığımızda bir araya geldik. Sanayi ve teknoloji alanlarında işbirliğinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesiyle ilgili istişarede bulunduk” ifadelerine yer verdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @mfatihkacir

Görüşmeye Dair Detaylar Paylaşıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından edinilen bilgiye göre ülkeler arasında ekonomi ve ticaret alanında da görüşmeler yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Sanayi stratejisi kapsamında kurulabilecek işbirlikleri, yenilenebilir enerji, Endüstri 4.0 teknolojilerinin yanı sıra dijital dönüşüm gibi konu başlıkları toplantıda ele alındı.

Ziyaretin, her iki ülke için kritik konumda olan sanayi sektörlerinde işbirliğinin derinleştirilmesi ve güçlendirilmesi açısından büyük önem taşıdığı vurgusu yapıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.