Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ve İspanya Merkez Bankaları Mutabakatı İmzaladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve İspanya Merkez Bankası bugün ekonomik konularında iş birliğini artırmak amacıyla bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Detaylar haberde;
Türkiye ve İspanya Merkez Bankaları Mutabakatı İmzaladı
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bugün İspanya Merkez Bankası ile imzalanan Mutabakat Zaptı hakkında açıklama paylaşıldı. Açıklamada, mutabakat zaptının 1 Şubat 2024 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğini artırmak amacıyla imzalandığı kaydedildi.

Anlaşmanın, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile İspanya Merkez Bankası Başkanı Pablo Hernández de Cos tarafından İspanya’nın başkenti Madrid’de imzalandığına işaret edildi.

Mutabakat Zaptı çerçevesinde iki ülkenin merkez bankaları arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesini hedeflediğinin altı çizildi.

Söz konusu kapsamda, merkez bankacılığı alanında kurumsal çerçevede teknik çalışmalar yapılacak ve karşılıklı olarak bilgi paylaşımı artırılacaktır.

İmzalanan anlaşmanın, Türkiye ve İspanya’nın merkez bankacılığı alanında daha etkili bir iş birliği yapmalarına olanak tanıyacak. Bu kapsamda iki ülke ekonomik ilişkilerini daha fazla güçlendirmeyi hedefliyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.