Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Varlık Fonu Kardemir A Grubu Hissesi Alıyor

Türkiye Varlık Fonu, KAP’ta yer alan bilgiye göre bazı Kardemir hissedarlarının A grubu paylarını almak için anlaşma sağladı.
Türkiye Varlık Fonu Kardemir A Grubu Hissesi Alıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Varlık Fonu, Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin A Grubu paylarını satın alıyor. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bu sabah yapılan açıklamada Kardökmak Kardemir Döküm Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesi içinde yer alan 31.999.559,50 TL nominal değere sahip A Grubu paylar ile Karçel Karabük Çelik Yapı İmalat Montaj İnşaat Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesi içinde yer alan 18.294.787,26 TL nominal değere sahip A Grubu payları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Varlık Fonu söz konusu payların 05 Aralık 2022 tarihindeki borsa kapanış fiyatı olan pay başına 13.05 TL bedel üzerinden borsa dışında satın alınmasına yönelik anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Pay satın alınmasına yönelik KAP açıklaması, Finans ve Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kayacık imzasıyla yayımlandı.

Kardemir Hisseleri Tavan Yaptı

Kardemir A grubu hisseler (KRDMA), Pazartesi günü yüzde 9,94 artışla 13,05 liraya ulaştı. Güne 12 liradan başlayan hisseler, hızlı bir sıçramanın ardından ikinci yarıya tavan yükselişle girdi.

Böylelikle bir haftalık dönemdeki değişimi yüzde 7, bir ayda yüzde 22, bir yılda ise yüzde 43 artış olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu