Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Turizminin Yılbaşıyla Birlikte Hareketleneceği Tahmin Ediliyor

Türkiye turizm sektörü, yaklaşan yılbaşı ile birlikte sektörde önemli bir hareketlilik olmasını bekliyor.
Türkiye Turizminin Yılbaşıyla Birlikte Hareketleneceği Tahmin Ediliyor

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2020 yılına girmemize sayılı günler kala yılbaşı için tatil hazırlığı yapan vatandaşların sektörde canlılık yaratacağını öngörüyor. Son zamanlarda artan tatil dönemleriyle birlikte önemli bir hareketliliğin içine giren Türkiye turizmi, yılbaşı nedeniyle de yoğunluk yaşayacak gibi görünüyor.

İç turizmde yılbaşında ciddi bir hareketlilik öngördüklerini açıklayan Ayık, 17 Aralık’tan itibaren Almanya ve Avrupa ülkelerinden yoğun rezervasyon talepleri almayı beklediklerini aktardı. Şu an hareketliliğin kendini hissettirmeye başladığını açıkladı. Kış mevsimi nedeniyle vatandaşların deniz, kum, güneş tatilinin yanı sıra kayak merkezlerine yöneleceğini ifade etti.

Yılbaşında Güney bölgelerinde özellikle Antalya’da canlılık olacağını öngören Ayık, bunun yanı sıra Denizli ve Pamukkale’nin de tercih yoğunluğunun olacağı yerler olduğunu söyledi.

Yılbaşında Özellikle Antalya CanlanacakAyık, yerli ve yabancıların yılbaşına özel bir ilgisinin olduğunu açıklarken, Türkiye’deki pek çok işletmenin yılbaşına özel programlar ve eğlenceler düzenlediğini ifade etti ve bunun da sektöre olumlu yansıdığını aktardı.

2020 yılında turizmin 51 milyon hedefini aşacağını tahmin etti. 2020’nin tatil sezonu için şimdiden rezervasyon aldıklarını belirten Ayık, tıpkı 2019’da olduğu gibi sektörün yüksek miktarlarda gelir elde edeceğini ifade etti. Birlik olarak turizmde gelecek yıl için çift haneli büyüme bekleseler de artış oranının 2019’dakiyle aynı olmayabileceğini ekledi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, yılbaşında özellikle sanatçıların sahne alacağı tesislere çok yoğun bir talebin olduğunu duyurdu.

POYD Ülkay AtmacaO gün tesis dolululuk oranlarının %100’e ulaşacağını tahmin ettiklerini açıklayan Atmaca, Avrupa’da yılbaşı nedeniyle yaşanan hareketliliğin Türkiye’dekinden daha az olduğunu bildirdi. Bunun yanı sıra Rusya’da da ciddi bir artış olmadığına değindi. Yılbaşı hareketliliğinin büyük oranda iç pazardan kaynaklanacağını ekledi. Atmaca, tıpkı Ayık gibi 2020 yılı turizminde büyük artışlar beklediğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum