Yatırım yapmaya başla!

Turizm Dergisi Travelweek’e Göre Türkiye Rezervasyonlarında %300 Artış Bekleniyor

Kanada'nın turizm dergisi Travelweek, Türkiye turizminde son yıllarda yaşanan gelişmeleri ele alan bir yazı yayınladı. Buna göre, Türkiye'ye yapılan rezervasyonlarda 2019'da %300 artış bekleniyor.
Turizm Dergisi Travelweek’e Göre Türkiye Rezervasyonlarında %300 Artış Bekleniyor

Kanada’da haftalık yayımlanan turizm dergisi Travelweek’in bilgilerine göre; Türkiye’de 2018 yılında yapılan rezervasyonlarda %214 artış oldu. Bu rakamın önümüzdeki yıl %300 seviyesine çıkması bekleniyor. Derginin son sayısında Türkiye ile ilgili olarak; “Ülkenin ve denizlerinin sunduğu zenginlik ile Türkiye, 2018-2019 döneminde yükselen bir destinasyon.” şeklinde bir değerlendirmede bulunuldu. Travelweek’te yer alan diğer detayları haberimizin devamında paylaştık.

Türk turizmi yükseliyor, başlığıyla verilen haberde son dönemde tur operatörlerinin ve turistlerin ilgisinin arttığı bildirildi.

Yabancı turistlerin yeniden Türkiye’ye döndükleri belirtilirken, ekonomik sorunların arttığı zamanlarda daha ucuz fiyatlardan yararlanmak isteyen turistlerin sayısında da artış olduğu söylendi. Bu yılın Temmuz ayında, 2017’nin aynı dönemine kıyasla Kanada’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının %11,74 artışla 21 milyon 639 bin 802’ye ulaştığı bildirildi.

Bu rakama Ocak ve Temmuz 2018 döneminde Türkiye’ye seyahat eden 59 bin 893 Kanadalının da dahil olduğu belirtilirken, 2017’nin aynı dönemine göre %33,78’lik bir artışa işaret etti. Türkiye’de geçtiğimiz dönemde turist sayısının azalmasındaki en büyük etken olarak, darbe girişimi ve bazı terör olayları gösterildi.

Dünya Turizm Örgütü Pazar Eğilimleri ve Rekabetçilik Bölümü Başkanı Sandra Carvao, Türk turizmi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Carvao, Türk turizmindeki toparlanmada Rus pazarının tekrar kazanılmasının, tanıtım faaliyetlerinin ve yeni altyapı yatırımlarındaki gelişmelerin katkısı olduğunu söyledi. Türkiye’nin kültürü, tarihi, şehirleri, güneşi ve deniziyle geniş bir yelpazeye yayınlan bir yer olduğunu belirten Carvao, turizmin sağladığı imkanların sürekli olarak çeşitlendirmeye devam edilip, benzersiz turizm ürünlerine sahip bir ülke olduğunu sözlerine ekledi.

Türkiye’nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal ise 2017 yılında kazanılan ivmenin, önümüzdeki dönemleri de olumlu şekilde etkileyeceğini belirtti. Ünal, seyahat acentelerine Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu ve son iki yılda sivillere yönelik belli başlı hiçbir terör eyleminin yaşanmadığını bildirdi. Döviz kurlarındaki gelişmelerin etkisiyle, fiyatların bir yıl öncesine kadar çekildiğini, Türkiye’nin şu anda daha fazla Kanadalıyı hazırlamaya hazır olduğunu ifade etti.

2018 yılındaki büyümeye paralel olarak, 2019’da rezervasyonlarda %300 artış bekleniyor.

Tur operatörü Intrepid Seyahat’in Kuzey Amerika Satış ve Müşteri Deneyimleri Müdürü Megan Bailey, küresel rezervasyonları açısından, 2018 yılında %214 gibi çok ciddi bir artış yaşandığını, bu bağlamda Türkiye’nin en hızlı büyüyen destinasyonları olduğunu söyledi. Söz konusu büyüme oranının Türkiye’ye yönelik seyahat eğiliminin 2019’da da hızlı bir şekilde artacağı beklentisini doğurduğunu bildiren Bailey, gelecek yıl rezervasyonlarda %300’e yakın artış beklediğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum