Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’de Tatil Yapma Hakkı Tanınan Rus Polisler Turizmi Hareketlendirecek

Rus polisinin Türkiye’de tatil yapmasına izin verilmesi, turizm sektörünün canlanmasını sağlayacak. Türkiye’de görev yapacak olan polisler, aileleriyle birlikte yaklaşık 2.5 milyonluk potansiyel oluşturuyorlar. Detaylar aşağıda;
Türkiye’de Tatil Yapma Hakkı Tanınan Rus Polisler Turizmi Hareketlendirecek

Yeni rekorlara imza atma yolunda ilerleyen turizmcilerin yüzü, Rusya İçişleri Bakanlığı mensubu güvenlik görevlilerinin Türkiye’de tatil yapabilmesine olanak sağlayan kararla birlikte güldü. Türkiye’de tatil yapmalarına hakkına sahip olan Rus polislerin, aileleriyle birlikte yaklaşık 2,5 milyonluk bir potansiyel oluşturduğu biliniyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık yaptığı açıklamada, 2014 yılında Rusya’da İçişleri Bakanlığı çalışanları ve diğer kurumlarda çalışan güvenlik görevlilerinin Türkiye’nin de içinde bulunduğu bazı ülkelere giderek tatil yapmasının yasaklandığını hatırlattı.

Ayık, son 4 yıldır Rus polisinin Türkiye’de tatil yapamadığını bildirdi ve bu yasağı ortadan kaldıran kararın geçtiğimiz hafta Rusya İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsyev tarafından imzalandığını açıkladı.

Son 4 Yıldır Rus Polisi Türkiye'de Tatil YapamıyorAyık ardından, “Rusya’da yaklaşık bir milyon civarında polis teşkilatı elemanı var, aileleriyle düşündüğümüz zaman yaklaşık 2,5 milyonluk bir potansiyel. Yaklaşık bir o kadar sayıda da asker, ordu mensubu var. Ordu mensupları için henüz bir serbestlik gelmedi, sadece polisler için geldi. Tahmin ediyoruz ki önümüzdeki günlerde de ordu mensupları için de gelecek.” ifadelerini kullandı.

Böyle bir karar alındığı takdirde Türkiye için toplam 5-6 milyonluk bir potansiyel oluşacağını da sözlerine ekleyen Ayık, bunun gelecek süreçte Rusya Federasyonu’ndan gelecek misafir sayısına büyük ölçüde katkı sağlayacağını beklediklerini açıkladı. Önceki günlerde Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nin de Türkiye’ye gelen Rus turist sayısını artıracağı bildirilmişti. Ayık, uzun zamandır Türkiye’ye gelemeyen insanların burayı özlediğini belirtti.

Alınan bu kararın henüz yeni olması nedeniyle rakamlara yansımadığını belirten Ayık, sonbahar döneminden itibaren rakamlarda yansımaların görüleceğini açıkladı.

Sonbahar Döneminden İtibaren Rakamlarda Yansımalar GörülecekBunlarla birlikte gerçek rakamsal yansımaların ise 2020 yılında net olarak ortaya çıkacağını bildiren Ayık, Türkiye’ye gelen Rus ziyaretçi sayısında en az 1 milyonluk bir artış meydana geleceğini tahmin ediyor.

Öte yandan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, alınan bu kararın Türkiye turizmi açısından önemli bir karar olduğuna vurgu yaptı. Son 4 yılda Rus polisinin farklı ülkelere yönlendirildiğini bildiren Atmaca, “Daha önceden Türkiye’de tatil yapmış Rus güvenlik görevlileri vardır, bu kişiler gerek hizmet kalitesi gerekse ürün çeşitliliği açısından yeniden ülkemizi tercih edeceklerdir.” şeklinde konuştu.

Atmaca, özellikle Temmuz ayından sonra bir hareket beklediklerini bildirirken “Çok ciddi bir hareketlilik sağlayacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki aydan itibaren hareketlilik başlar. Ama karar yeni açıklandı. Tatil planlarını önceden yapmış olanlar vardır. Bu açıdan bu kararın ileriki yıllarda net olarak etkisini göstereceğini düşünüyoruz.” dedi ve söz konusu polislerin aileleriyle birlikte en az 1 milyonluk bir potansiyeli ülkemize getireceğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum