Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Sosyal Medya Kullanımında Avrupa’da Rakip Tanımıyor!

Son dönemde çığ gibi büyüyen sosyal medya çılgınlığından ülkemiz de nasibini alıyor. Yapılan araştırmalar sonucu Türkiye’nin Avrupa’da birinci olduğunu gözler önüne serdi.
Türkiye Sosyal Medya Kullanımında Avrupa’da Rakip Tanımıyor!

Son yıllarda sosyal medya kullanımı tüm dünyada hızla artıyor. Birbirinden farklı kitlelere ve kullanım alanlarına hitap eden uygulama sayısının artması, kullanıcı kitlesinin de bu mecraya ilgisinin yönelmesini sağlıyor. Artan kullanım oranı ile bazı uzmanlardan ise dikkat çeken açıklamalar geliyor.

Geçtiğimiz günlerde LA Times’ın sahibi sosyal medyayı ‘zamanın kanseri’ olarak tanımlamıştı. Yapılan araştırmalar ise artan sosyal medya kullanımının hem ülkemizde hem de dünya genelinde geldiği son noktayı ortaya koyuyor. Ajans Press’in yaptığı son araştırma Türkiye’nin Avrupa genelinde sosyal medya kullanımında lider durumda olduğunu gösteriyor.

Türkiye Avrupa’da Birinci

Türkiye Avrupa’da Birinci

Ajans Press, We Are Social verilerinden ve medyadaki yansımalardan yola çıkarak Türkiye ve diğer dünya ülkelerinin sosyal medya kullanımı ile ilgili önemli bir araştırmaya imza attı. Yapılan araştırma sonuçlarına göre Türkiye, 2 saat 48 dakika ile sosyal medya kullanımında Avrupa’nın birinci sırasına yerleşmiş durumda.

Araştırma dünya genelindeki verileri de ortaya koyuyor. Ortaya çıkan sonuçlara göre dünyada en çok sosyal medya kullanan ülke 3 saat 57 dakika ile Filipinler oldu. Filipinler’i 3 saat 39 dakika ile Brezilya, 3 saat 23 dakika ile Endonezya takip ediyor. Türkiye’nin dünya genelindeki sıralaması ise 13. olarak açıklandı. Listenin son sırasında ise 48 dakika ile Japonya en az sosyal medya kullanımına sahip ülke olarak göze çarpıyor.

Haber Twitter Üzerinden Takip Ediliyor

Haber Twitter Üzerinden Takip Ediliyor

Yapılan araştırmada hangi sosyal medya platformunun ağırlıklı olarak kullanıldığı da incelendi. Sonuçlara göre yazılı basına yansıyan haber adetlerine yer verildi. Sosyal medya ile ilgili 151 bin 968 haber çıkışının tespit edildiği araştırmada, ağırlıklı olarak Twitter’ın kullanıldığı belirtildi.

Araştırma sosyal medyanın haber alma aracı olarak son derece kullanışlı olduğuna yer veriliyor. Sosyal medya içerisinde en çok haber yapılan mecranın Twitter olduğuna yer verilirken, bu platformda 31 bin 23 haber çıkışı olduğu belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum