Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Sigorta Hisseleri 11 Milyar 750 Milyon TL Prim Üretimine Tepki Vermedi

Türkiye Sigorta, 2021’de 11 milyar 750 milyon TL değerinde toplam brüt prim üretimi açıkladı. Hisseler habere tepki vermezken negatif bölgede kaldı.
Türkiye Sigorta Hisseleri 11 Milyar 750 Milyon TL Prim Üretimine Tepki Vermedi
HABER GİRİŞ

Türkiye Sigorta Anonim Şirketi (TURSG) 2021 yılında 11 milyar 750 milyon TL düzeyinde prim üretti. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre Türkiye Sigorta’nın bağımsız denetimden geçmemiş 2021 yılı toplam brüt prim üretimi 11 milyar 750 milyon TL’ye ulaştı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 32 oranında artışı gösterdi.

Şirketin TURSG kodlu hisse senetleri, açıklamaya tepki vermeden ekside seyrini sürdürdü.

Türkiye Sigorta Hisse Düşük
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 5,41 TL’den fiyatlanan TURSG hisseleri, bugünün açılışını 5,40 ile yaptı.

Açılışta en yüksek 5,49 TL’yi, en düşük 5,37 TL’yi gören hisseler, kısa süre sonra 5,34 TL ile en zayıf değerini denedi. 11.00’dan sonra 5,4’lerde fiyatlanmaya başlarken ikinci yarıda yeniden 5,3’lere indi. Prim üretimi açıklamasına tepki vermeyen hisseler, negatif seyrini sürdürdü.

TSİ 14.36’da yüzde 1’e yakın kayıpla ilerleyen hisseler, haftalık bazda yüzde 2,9 oranında değer kaybetti. Yıllık olarak da yüzde 19 düşüşle negatif performans gösteren hisseler, aylık olarak ise yüzde 8 yükseldi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Aşağı yönlü hareketin sürmesi durumunda Türkiye Sigorta hisseleri için izlenecek ilk teknik destek noktası 5,32 TL’ye işaret etti. Yukarı yönlü seyir durumunda 5,47 TL ilk direnci, 5,55 TL ikinci direnci gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.