Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta Bağlı Ortaklık Paylarını Vakıfbank’a Devretti

Türkiye Sigorta, dün gece yaptığı duyurularla bağlı ortaklıklardaki paylarının Vakıfbank'a devredilmesi konusunda yatırımcıları bilgilendirdi.
Türkiye Sigorta Bağlı Ortaklık Paylarını Vakıfbank’a Devretti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Sigorta A.Ş. dün gece Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) art arda yaptığı bildirimlerle finansal duran varlık satışına dair açıklama yaptı. 6 Aralık’ta yapılan sözleşmeler kapsamında Vakıfbank, Türkiye Sigorta’nın Vakıf Pazarlama, Vakıf Enerji, Vakıf Yatırım Menkul Değerler ve Taksim Otelcilik’teki paylarını aldı.

İlk duyuruda, şirketin iştiraklerinden Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesinin yüzde 9,76’sını temsil eden hisselerin tamamının tüm hak ve yükümlülükleri ile Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya devri amacıyla hisse devir sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

17.634.837 TL bedelle gerçekleşecek olan hisse devir işlemlerinin, 6 Aralık 2022’de sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte tamamlandığı aktarıldı.

İkinci duyuruda yine Türkiye Sigorta’nın iştiraki Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin sermayesinin yüzde 0,25’ini temsil eden B grubu hisselerin tamamının, 2.097.500 TL bedelle tüm hak ve yükümlülükleri ile Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya devredildiği açıklandı.

Bir diğer açıklamada Vakıf Enerji ve Madencilik A.Ş.’nin sermayesinin yüzde 1,77’sini temsil eden hisselerin tamamının 2.494.349 TL bedelle tüm hak ve yükümlülükleri ile Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya devredilmesi amacıyla gerekli sözleşmelerin imzalandığı ve hisse devrinin tamamlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

6 Aralık’ta imzalanan hisse devir sözleşmesiyle birlikte şirketin iştiraki olan Taksim Otelcilik A.Ş.’nin sermayesinin yüzde 1,43’ünü temsil eden hisselerin tamamının 11.695.229 TL bedelle tüm hak ve yükümlülükleri ile Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya devredildiği belirtildi.

Son olarak Vakıf Faktoring A.Ş. hakkında yapılan işlem hakkında da kamuoyuna açıklama yapıldı. Söz konusu şirketin sermayesinin yüzde 13,71’ini temsil eden A ve B grubu hisselerin tamamının yine Türkiye Vakıflar Bankası TAO’ya devri amacıyla görüşmelere başlandığı duyuruldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın