Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye, Rusya’ya Olan Ödemelerini Ertelemek İstiyor

Türkiye, yüksek enerji fiyatları ve mevcut ekonomik görünümden dolayı Botaş’ın Rusya’ya olan ödemelerini ertelemek istiyor.
Türkiye, Rusya’ya Olan Ödemelerini Ertelemek İstiyor
HABER GİRİŞ

Türk yetkililer, Bloomberg’in kaynağına göre Rusya’ya yapılacak doğalgaz ödemelerinin bir bölümünü ertelemek istiyor. Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Türkiye’nin artan enerji fiyatlarından dolayı ortaya çıkan ekonomik zararları azaltmaya çalıştığı bir süreçte, Botaş’ın Rusya’ya olan ödemelerinin bir bölümünü 2024’te ödemek istediği ifade edildi.

Söz konusu görüşmeler, Türkiye-Rusya arasında Botaş’ın yükümlülüklerinin yüzde 25’ini dolar yerine ruble ile ödemesine izin veren bir uzlaşının hemen ardından geldi.

Kaynağın aktardığı bilgiler ışığında, görüşmelerin ardından konuyla ilgili bir anlaşma yapıldığına dair henüz bir bilgi edinilmediği aktarıldı.

Botaş ve Gazprom şirketleri konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.