Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye, Rusya’ya Olan Ödemelerini Ertelemek İstiyor

Türkiye, yüksek enerji fiyatları ve mevcut ekonomik görünümden dolayı Botaş’ın Rusya’ya olan ödemelerini ertelemek istiyor.
Türkiye, Rusya’ya Olan Ödemelerini Ertelemek İstiyor
Yorum

Türk yetkililer, Bloomberg’in kaynağına göre Rusya’ya yapılacak doğalgaz ödemelerinin bir bölümünü ertelemek istiyor. Konuya yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Türkiye’nin artan enerji fiyatlarından dolayı ortaya çıkan ekonomik zararları azaltmaya çalıştığı bir süreçte, Botaş’ın Rusya’ya olan ödemelerinin bir bölümünü 2024’te ödemek istediği ifade edildi.

Söz konusu görüşmeler, Türkiye-Rusya arasında Botaş’ın yükümlülüklerinin yüzde 25’ini dolar yerine ruble ile ödemesine izin veren bir uzlaşının hemen ardından geldi.

Kaynağın aktardığı bilgiler ışığında, görüşmelerin ardından konuyla ilgili bir anlaşma yapıldığına dair henüz bir bilgi edinilmediği aktarıldı.

Botaş ve Gazprom şirketleri konuyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu