Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye O Araştırmada En Popüler Üçüncü Ülke Oldu

Türkiye, Covid-19 sonrasında Avrupalı şirketler arasında ürün tedarik etmede en popüler üçüncü ülke oldu. İşte Reuters Events ve Maersk’in ortak araştırmasının detayları...
Türkiye O Araştırmada En Popüler Üçüncü Ülke Oldu
Yorum

Reuters Events ve konteyner nakliye şirketi Maersk’in “Pandemi sonrası tedarik zincirinde değişim ve üretiminin yakına getirilmesi” konulu ortak araştırması yayımlandı. Söz konusu araştırmada Türkiye’nin kaçıncı sırada yer aldığı açıklandı.

Türkiye, “ürün tedarik etme ve tedarik zincirinin yabancı ülkede bulunan bir parçasını ya da tamamını ülkeye geri getirmede” en popüler üçüncü lokasyon oldu.

Polonya yüzde 23,3 ile ilk sırada yer alırken, ikinci sırayı yüzde 19,4 ile Almanya aldı. Türkiye ise yüzde 12,4 ile üçüncü sırada yer aldı. Sonrasında ise yüzde 10,9 ile İngiltere, yüzde 10,1 ile ABD ve Vietnam ve yüzde 8,5 Fransa ve Romanya, yüzde 7,8 ile Çekya ve Hindistan geldi.

Türkiye ayrıca uluslararası şirketler için ürün tedarik etme ve tedarik zincirinin yabancı ülkede bulunan bir parçasını ya da tamamını ülkeye geri getirmede sekizinci sırada yer aldı.

Türkiye’nin konumu ve rekabetçi işgücü tekstil, kimya ve otomotiv de dahil bir dizi sektörde Avrupalı şirketler için son derece çekici olduğu ifade edildi. Aynı zamanda “yakından tedarik” konusunda yüzde 9 ile en çekici ülkeler arasında yer aldı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu