Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’deki Mobil Veri Hızı Dünya Devlerine Göre Nasıl?

Türkiye’deki Mobil Veri Hızı Dünya Devlerine Göre Nasıl?

4,5G internet hızına ulaşmamızın üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, yeteri kadar hıza ulaşamadığımızı düşünenlerin sayısı hiç de azımsanacak düzeyde değil. Ancak bugün yapılan bir araştırma, mobil veri hızıyla ilgili algılarımızın tamamını değiştirebilir. Londra merkezli OpenSignal, uzun zamandır üzerinde durduğu çalışmanın raporlarını bugün kamuoyuna açıkladı. Kimi zaman yetkililerin gerçekleştirdikleri açıklamalarda; “mobil veri hızında ABD’den daha iyi durumdayız” sözleri, OpenSignal’in raporuyla adeta tescillenmiş oldu. Yapılan testler ve araştırmalar sonucu şirketin yayınladığı raporda; Türkiye’deki mobil veri hızının ABD’den daha iyi olduğu duyuruldu.

Türkiye’nin mobil bağlantı hızı ABD’nin önünde!

OpenSignal’in bugün açıkladığı rapor doğrultusunda Türkiye’nin mobil bağlantı hızı, resmi verilerle test edilmiş oldu. Türkiye’nin 12,52 Mbps hız ile 36. sırada yer aldığı uçtan uca hız sıralamasında; 12,34 Mbps hız ile 38. sırada bulunan ABD, Türkiye’nin gerisinde kaldı. Böylelikle Türkiye’nin mobil bağlantı hızının, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında bulunan ABD’den daha iyi durumda olduğu resmileşti. Listenin birinci sırasında ise 41,34 Mbps hız ile Güney Kore bulunuyor.

Türkiye’deki 3G ve daha iyi kapsama alanı oranları hangi düzeyde?

Şirket raporunda; Türkiye’nin yanı sıra 95 ülkenin mobil internet performansları da dile getiriliyor. Açıklanan resmi verilere göre; Türkiye’nin yüzde 86,57’si 3G ve daha iyi kapsama alanına sahip durumda bulunuyor. Raporun ilk sırasında ise yüzde 98,54 oranıyla Güney Kore bulunuyor. İkinci sırada yüzde 95,92 ile Japonya yer alırken, üçüncü sırada yüzde 95,23 oranıyla İsrail bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum